سبد خرید خالی می باشد

تصاویر بسیار زیبا از پروانه ها

 پروانه‌ زندگیشان دارای چهار مرحله هستند:04243 fn 2209

مرحلهٔ اول:  تخم است، که پروانهٔ بالغ مولد تخم‌گذاری می‌کند.

مرحلهٔ دوم:  تخم تبدیل به لارو یا کرم می‌شود. در این مرحله لارو مقدار زیادی برگ می‌خورد تا خود را برای مرحلهٔ بعد آماده کند.

مرحلهٔ سوم:  شفیره است که کرم تاری به نام پیله به ‌دور خود می‌بافد و مدتی در آن بدون هیچ غذایی زندگی می‌کند.

مرحلهٔ چهارم:  پروانه است و جانور بالغ که دارای بال است از پیله بیرون می‌آید.

بدن یک حشره شامل ۶ قطعه بهم متصل  است که ۴ قطعه از بدن پروانه زائده هستند. آرواره‌های پایین و اولین آرواره بالا نسبت به دهان در اطراف واقع می‌شوند و یک لب بالایی دهان را از جلو محافظت می‌کند.

سطح بدن پروانه دارای پوششی ویژه است که در دوران رشد پس جنینی و به هنگام پوست اندازی به شدت تحت تأثیر اعمال فیزیولوژیک مختلف قرار می‌گیرد. پوست بدن پروانه بر عکس کرم‌ها و نرم‌تنان از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است.  پوست از دو لایه مشخص یکی یاخته‌های روپوستی و دیگری لایه کوتیکول تشکیل می‌شود. 

تصاویر آفات و حشرات باغی و زراعی

حشرات از قدیمی ترین ساکنان کره زمین بوده و بیشتر از 300 میلیون سال است که روی کره زمین سکونت دارند در صورتی که از پیدایش انسان یک میلیون سال می گذرد. این زندگی طولانی موجب گردیده است که حشرات خود را با عوامل نامساعد زمینی سازش داده و در هر شرایطی به زندگی خود ادامه دهند.aphis pomi 1

در حال حاضر، این موجودات را می توان جز در بعضی از نواحی خیلی سرد قطبی و نواحی خاصی از عمق اقیانوس ها، در سایر نواحی مانند مناطق خیلی گرم استوایی، داخل چشمه های آب گرم، در عمق آب ها، در کویر های بی آب و علف، در جلگه های سبز و خرم، در اعماق زمین، در ارتفاعات بالای جو و داخل معادن نفت مشاهده کرد.

حشرات از جهات مختلف یکی از دشمنان سرسخت و دائمی انسان محسوب شده و گروهی از آن ها تمام فعالیت های حیاتی و سلامتی انسان و حیوانات را تهدید می نمایند. بیماری های مالاریا، تیفوس، طاعون، تب راجعه و بسیاری دیگر از بیماری های انگلی و مسری در انسان و جانداران اهلی به وسیلۀ حشرات انتقال می یابند.

گالری ساس

شکل ظاهری حشره ساس مولد رنگ قهوه ای مایل به قرمز و سیاه، شکل بدن صاف و بیضی ، همچنین وجود موهای میکروسکوپی است که تمام طول بدن را پوشانده است، باکمی دقت این موها دیده می شوند.

طول اندازه حشره ساس بالغ 4 الی 5 میلیمتر و عرض آن 1/5 الی 3 میلیمتر می باشد. تخم این حشرات بسیار شفاف بوده و رنگ این حشرات از رنگ روشن شیری رنگ شروع شده و پس از تغذیه از خون میزبان و بالغ شدن به رنگ  قهوه ای تیره تغییر رنگ پیدا می کند.  پس از اینکه تخم ساس کاملاً بالغ شد گاهاً برخی افراد این حشره را با حشراتی مانند سوسک ریز آلمانی اشتباه می گیرند.

چرخه زندگی ساس عموماً شامل شش مرحله ( 5 مرحله نابالغ و یک مرحله بلوغ ) می باشد.

 pictures of the bed bugs 1

 pictures of the bed bugs 2

 pictures of the bed bugs 3

 pictures of the bed bugs 4

 حشره ساس در هر مرحله از زندگی خود پوست اندازی می کنند. پوسته ای که به رنگ صدف روشن می باشد را دور می اندازند. ساس شش بار پوست اندازی میکنند تا به بلوغ کامل برسند. 

در تصاویر زیر عکس گزیدگی ساس ، نحوه گزش ، شکل نیش ساس ، مدفوع ساس و شکل تخم ساس را نشان داده ایم.


برای دیدن تصاویر ساس کلیک کنید


از ساس بیشتر بدانید : 

تصاویر مار پیتون زرد

پیتون یا پایتون‌(نام علمی: Pythonidae) (برگرفته از واژه یونانی πυθων نام یک اسطوره یونانی) خانواده‌ای از مارهای بدون زهر است که در آفریقا، آسیا و استرالیا یافت می‌شود. این خانواده در گروه بزرگترین خانواده مارها محسوب می‌شود اندازه متوسط پیتون‌ها به ۱۶ فوت می‌رسد که تقریباً دو برابر بزرگترین مار سمی جهان(شاه کبرا)است تاکنون از آن ۲۶ گونه و هشت سرده یافت شده‌است.albspin 1002m

تعداد گزیدگی

از نظر تعداد گزیدگی انسان‌ها، پیتون‌ها زیاد برای انسان‌ها خطر آفرین نشده‌اند با این حال تصاویری از اینکه یک پیتون می‌خواسته است در کشور مالزی یک انسان را بکشد منتشر شده.

در مارس ۲۰۱۷ پلیس اندونزی جسد مردی را که ناپدید شده بود در داخل بدن یک مار بزرگ پیتون پیدا کردند.

تصاویر گزش حشرات بر روی پوست

 when bed bugs bite 3بیشترین گونه جانوری دنیا حشرات هستند و به همین ترتیب تعداد حشراتی که انسان را می گزند ، محدود نیستند.

از جمله مهمترین این حشرات میتوان ازساس، کک، کنه، زنبور عسل ، زنبور قرمز ، زنبور درشت ، مورچه آتشین ، عنکبوت و عقرب نام برد . برخلاف مارگزیدگی در گزش حشرات محل گزش تنها یک نقطه می باشد.

جالب است بدانید علاوه بر واکنش هایی که پوست انسان در برابر گزش حشرات از خود نشان می دهد که تا حدودی شناسایی نوع حشره در منزل امکان پذیر می نماید از روش های اصلی دیگر در جهت تمایز و تشخیص این حشرات گزنده می توان به چگونگی الگوی گزش روی سطح پوست و زمان بهبود گزش اشاره نمود.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi