سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی تخصصی ساس زیر نظر وزارت بهداشت

با نگین دشت ساس‌ها را از خانه خود دور نگه دارید:

 • قهوه ای تیره مایل به قرمز
 • 5 میلیمتر بدون بال
 • بدن صاف و بیضی دارای شش پا
 • گزش به صورت نواری و زیگزاگی
 • توانایی زنده ماندن بدون تغذیه تا چندین ماه
سمپاشی ساس, گزش ساس در کودکان, عکس ساس, عکس نیش ساس,

چنانچه فقط از وجود یک ساس ماده بارور در منزل خود غافل شوید در مدت سه ماه با حدود 300 ساس بالغ و 1000 تخم ساس مواجه خواهید شد.

حشره ساس جز حشرات و انگل های خونخوار به شمار می آید که اکثرا شب ها از خون گرم انسان تغذیه می کند البته اگر تعداد آن ها افزایش یابد و در شب نتوانند تغذیه کنند، ساس در طول روز نیز برای تغذیه به انسان حمله می کنند. شکل ظاهری بدن ساس بدلیل صاف و تخت بودن به حشره این امکان را می دهد تا به راحتی خود را در درزها و شکاف الیاف مانند لباس ، وسایل اتاق خواب مانند بالش، تشک خوشخواب، تخت خواب، پتو، ملحفه و سایر وسایل منزل مانند مبلمان، پرده ها،فرش، زیر قرنیزها و ... پنهان کنند. آنها می توانند بین اتاق های ساختمان های چند واحدی مانند مجتمع های آپارتمانی و هتل ها رفت و آمد کنند.

شکل ظاهرساس:

 • اندازه: ساس تخت خوابی در حدود 4 تا 5 میلیمتر طول دارند. نرها و ماده‌ها در اندازه مشابهی هستند.

 • شکل بدن: بدن ساس تختخوابی بسیار باریک و بی‌حجم است. آنها بدون بال هستند.

 • رنگ: در شرایط گرم، ساس تختخوابی رنگ قهوه‌ای تیره تا قهوه‌ای سوخته دارند. اما در شرایط سردتر، رنگ آنها به رنگ خاکستری روشن تغییر می‌کند.

 • ساختار بدن: ساس تختخوابی بدنی مسطح و بدون بال دارند. آنها سه جفت پا دارند.

 • نواحی دهان: دهان ساس تختخوابی با یک زبان مکیدنی برای مکیدن و خون‌آشامیدن طراحی شده است.

 • برخی از نشانه‌های خاص: ساس تختخوابی ممکن است نشانه‌هایی مانند لکه‌های خون روی تخت‌خواب، پوست و لباس بیمار را باقی بگذارد.

 • تخم ساس:تخم‌ها کوچک، بیضی شکل و به رنگ سفید یا شیری اندازه آنها 1میلی متر است

در صورت مشاهده حشره، شکل ظاهری را با عکس هایی که در بخش گالری تصاویر ساس می باشد مقایسه نموده و در صورت عدم شناسایی عکس حشره را به واتساپ شرکت نگین دشت ارسال فرمایید تا کارشناسان بررسی و شناسایی کنند.

نیش ساس

گزش و علائم: گزش و نیش ساس می‌تواند منجر به مشکلاتی از جمله خارش پوست، اثرات روانی و علائم آلرژیک برای ما شود. گزش ساس تخت خوابی معمولاً بدون درمان در یک یا دو هفته بهبود می‌یابد. آن‌ها می‌توانند باعث تغییرات پوستی از جمله ناحیه‌های کوچک قرمز تا حباب‌های برجسته شوند.

واکنش‌های آلرژیک: برخی از افراد ممکن است نسبت به گزش و نیش ساس واکنش آلرژیکی یا واکنش پوستی شدید داشته باشند.

انتقال بیماری: خبر خوب این است که ساس تختخوابی بیماری منتقل نمی‌کنند.

آلودگی: ساس تخت خوابی می‌توانند باعث از دست رفتن اموال، هزینه و ناراحتی شوند. بهترین راه برای جلوگیری از ساس تخت خوابی بازرسی منظم برای نشانه‌های آلودگی است. لطفاً توجه داشته باشید که اگر مظنون به آلودگی به ساس تخت خوابی در خانه خود هستید، توصیه می‌شود که از خدمات حرفه‌ای کنترل آفات نگین دشت استفاده کنید.

شرکت سمپاشی نگین دشت تحت نظر وزارت بهداشت، با بهره گیری از دانش کارشناسان ماهر و با تجربه حین انجام عملیات مبارزه با ساس پس از بازرسی و بررسی محل آلوده با ارائه یک برنامه کامل و مدون با سموم خارجی بدون لک و آلرژی پوستی با بهترین روش درمان و سمپاشی ساس را در جهت مبارزه و ریشه کنی ساس تخت خوابی به شما پیشنهاد می دهند.

 عملیات سمپاشی فقط توسط یک کارگر صورت نمی گیرد ما باروش های مدیریت تلفیقی IPM (روش های کنترل فیزیکی، بهسازی محیط، مکانیکی، بیولوژیکی و شیمیایی با سموم خارجی) به عنوان ابزار اصلی برای درمان ساس تخت خواب اقدام به ریشه کنی ساس می نماییم، کلیه عملیات های سمپاشی ساس شامل "ضمانت نامه رسمی" شرکت می باشد.

ریشه کنی تخصصی ساس تخت خوابی با مجوز رسمی وزارت بهداشت

در ساعات اداری با افتخار در خدمت شما عزیزان هستیم.

فایل صوتی آموزش سمپاشی و شناخت ساس تخت خوابی توسط شرکت نگین دشت

قسمت دوم

قسمت اول

 چگونه از شر ساس خلاص شویم؟

1-موارد غیر ضروری شامل روزنامه ، مجلات، لباس های کهنه، لحاف و تشک لکه دار شده را دور بیاندازید.

2- فضای آلود را تمیز کنید.

3- محل های پنهان شدن ساس را از بین ببریم.

4- مراقب تخت خواب خود باشید.

5- با کارشناسان حرفه ای نگین دشت تماس بگیرید.

به هیچ وجه سعی نکنید خودتان با روش های خود درمانی، ساس را درمان کنید. چراکه از شر ساس رها نمی شوید و فقط باعث مقاومت به سموم در آنها می شوید. مهم ترین نکته در بحث ریشه کنی ساس استفاده از دانش کارشناسان ماهر برای مبارزه با ساس می باشد. پس بهتر است چنانچه در تهران و کرج و شهرهای اطراف آن هستید در زمان مواجه با ساس ها به جای خود درمانی که باعث ایجاد مقاومت به سموم در نسل جدید ساس های متولد شده و نیز باعث انتشار و طغیان بیشتر جمعیت ساس ها منزل شما می شود، هر چه سریعتر با کارشناسان نگین دشت جهت مشاوره و انجام مبارزه تماس بگیرید و از خدمات "سمپاشی تضمینی ساس" استفاده کنید.

اقدامات قبل از سمپاشی ساس

1. شلوغی را کاهش دهید

همه وسایل شخصی (اسباب بازی های نرم و پولیشی، پتو ، وسایل الکترونیکی ، کتاب ها و غیره) و هرچیزی که به طور دائمی در اتاق نمی ماند را بردارید.

2. لباس و پارچه های آلوده را بشویید

تمام لباس ها و وسایل الیافی مانند پرده ها ، روی مبلی و ملحفه را با دمای 60 درجه به مدت 1.5 ساعت بشورید.

3. قاب ها و چوب زیر تخت خواب را از بین ببرید

از بین بردن فریم ها و چوب زیر تخت خواب از مهمترین مناطق پنهان شدن ساس است. دسترسی به این مناطق در هنگام تمیز کردن مهم است. درز دستگیره و سوراخ های تخت (محل اختفای احتمالی) را بدوزید هنگامی که این منافذ پوشانده شود ، ساس ها دیگر نمی توانند وارد یا خارج شوند. سپس با چراغ قوه به دنبال ساس باشید و ساس های زنده را جمع آوری کنید.

4. کشوهای کمد را بردارید

کشوها را از روی میز و کمدها بردارید زیرا ساس ها می خواهند در این مناطق پنهان شوند. مبلمان را برگردانید تا همه نقاط مخفی زیر مبل را بازرسی و با جارو برقی تمیز کنید. تمام مبلمان باید از دیوارها فاصله داشته باشند.

5. منزل را مرتب تمیز کنید

برای خارج کردن تخم های ساس سطوح آلوده را با یک برس سفت تمیز کنید. اتاق را به طور کامل جاروبرقی کنید. شکاف های موجود در مبلمان و زیر مبل و کنار پایه ها را کاملاً جاروبرقی کنید. پایه های تخت خواب ، ریل ها ، سر تخته ها ، تخته های مخصوص پا ، درزهای تخت ، تافت ، دکمه ها ، لبه های ملافه و همچنین لبه های فرش ها (به ویژه در امتداد ریشه های فرش) جارو برقی بکشید. منزل را مرتب تمیز نگه دارید از شلوغی پرهیز کنید. منافذ شکاف ها را با مصالح مناسب بگیرید. کیسه های جاروبرقی را پس از اتمام کار دور بیندازید.

6. بستن درز و منافذها

تمام سوراخ هایی را که لوله ها و سیم ها از دیواره ها و کف خارج می شود را ببندید و مهر و موم کنید و شکاف های اطراف تخت و قرنیز  را پر کنید تا مخفی گاه ساس کاهش یابد.

سمپاشی حرفه ای ساس

از کنترل آفات شرکت نگین دشت چه انتظاری باید داشت

01 بازرسی و نظارت

 • قبل از اعزام اکیپ عملیات سمپاشی ساس ، شرکت نکاتی را در جهت آماده سازی منزل برای سمپاشی ساس به مشتری اعلام می کنند و نحوه ترک منزل بدون آنکه ساس را با وسایل و لباس ها به منزل دیگری منتقل کنند را به شما آموزش می دهند. کارشناسان حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده و در اولین بازدید از محل شما بخصوص محل هایی مانند تخت، مبلمان، فرش، پرده و لباسها و ... از طرفی شکاف و درز موجود در دیوار و وسایل میزان آلودگی را بررسی می کنند.بررسی محل های آلوده از اتاق خواب شروع شده ، کل منزل و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

02 اجرای عملیات سمپاشی ساس

 • پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. ما با استفاده از سموم خارجی مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به ریشه کنی ساس نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروها اقدام به سمپاشی نموده قابل ذکر است با روش ارائه شده تخم و لارو حشرات نیز ریشه کن می شود. از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد نخواهد داشت. شرکت نگین دشت در این 40 سال فقط یک مرحله ساس منزل شما را ریشه کن می کند.
03 نظارت و پشتیبانی
 • ریشه کنی ساس تخت خوابی بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی ساس شما را مطمئن کرده و بهترین راهکار را برای نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند.
  تمام سمپاشی های ساس شامل گارانتی معتبر می باشد

برای دیدن فیلم آموزشی شناخت و سمپاشی ساس تختخوابی Play کنید

از کجا بفهمیم خانه ساس دارد؟

به دوستان عزیز توصیه می شود قبل از هر اقدامی جهت سمپاشی ساس مقاله اشتباهات رایج در سمپاشی ساس را در این سایت مطالعه فرمایید. تا شما هم در مواجه با ساس مسیر درست را انتخاب کنید.

 • مشاهدۀ ساس تخت خوابی در مناطقی مانند، درزها و گوشه های تخت خواب، پتوها، تشک ها، پرده ها ، بالش، مبلمان  

 • مشاهدۀ آثار گزیدگی توسط ساس ( که معمولاً گزیدگی ساس دارای التهاب بیشتری نسبت به گزش سایر حشرات مکنده ها از جمله پشه و انواع کنه ها مانند مایت می باشد و همچنین  اکثراً گزیدگی ها به صورت نواری و پشت سر هم می باشد.

ساس از کجا می آید؟

حشره ساس تخت خوابی می توانند از طریق لباس های داخل چمدان در آن هنگام بازگشت از سفر، خرید مبلمان و سایر وسایل دست دوم، اقامت در هتل ها، مسافرخانه ها، بیمارستان ها، پادگان ها، خوابگاه ها و نیز رفت و آمد با افرادی که منزلشان آلوده به ساس است به منزل شما انتقال پیدا کند و از آن جا که تمرکز انسان بیشتر در جهت کنترل آفات دیگر بوده و آشنایی زیادی با این حشره ساس ندارند باعث غفلت افراد در بحث سمپاشی ساس شده و از طرفی افزایش مقاومت این حشره نسبت به آفت کش هایی که به صورت غیراصولی توسط خود افراد به کار می رود باعث شده تا در طی سال های اخیر ریشه کنی و  نابودی ساس برای افراد امری سخت و غیرممکن به نظر آید.

زیستگاه و پناهگاهی که حشره ساس برای زندگی خود ترجیح می دهد بیشتر محل سکونت انسان بخصوص اتاق خواب شما می باشد. حشره ساس اکثراً در شب فعالیت می کند و از خون میزبان خود تغذیه می نماید. در صورت هجوم ساس و افزایش میزان آلودگی  ساس، لکه های خون و لکه های سیاه ( فضله های ساس) بر روی ملحفه و تشک قابل مشاهده می باشد.

درمان سریع نیش ساس

توصیه می شود بعد از گزش ساس روی پوست جهت کم کردن التهاب و خارش از پماد کالامین و پماد کلوبتازول استفاده شود. سپس با ما تماس بگیرید تا به صورت "سمپاشی تضمینی ساس" انجام شود.

قرار دادن کیسه یخ یا یک پارچه تمیز و مرطوب، روی ناحیه آسیب دیده برای کاهش خارش و هرگونه تورم موثر می باشد.
 تمیز نگه داشتن ناحیه آسیب دیده جهت جلوگیری از عفونت محل گزش بسیار اهمیت دارد و برای جلوگیری از عفونت، جای نیش ها را نخارانید.

گزش ساس, نیش ساس, عکس گزش حشرات, سمپاشی ساس, سم ساس,

آنچه که مشتریان باید بدانند

شرکت نگین دشت افتخار دارد که تمامی عملیات های سمپاشی ساس موفقیت و اثربخشی 100% داشته و تمام این عملیات ها شامل گارانتی می باشد و متعهدیم تا زمان ریشه کنی، در کنار شما عزیزان باشیم.

چرخه زندگی ساس تختخوابی

سیکل و چرخه زندگی ساس تختخوابی عموماً شامل شش مرحله ( 5 مرحله نابالغ و یک مرحله بلوغ ) می باشد.

ساس در هر مرحله از زندگی پوست اندازی می کنند و در هر مرحله، پوسته ای که مانند صدف روشنی می باشد را دور می اندازند. آن ها شش بار این عمل را انجام داده تا به بلوغ کامل برسند. 

ساس تخت خوابی از طریق ترشح ماده ای به نام فرمون و کایرومون در محل زیستگاه خود با هم ارتباط برقرار کرده و خود را برای تکثیر یا حمله آماده می کنند.

طول عمر ساس متفاوت است و این بسته به میزان تغذیه ساس خواهد داشت.

مقایسه شرکت های سمپاشی ساس

با توجه به خطرات مرتبط با سمپاشی ساس تختخوابی و استفاده از سموم شیمیایی، به‌طور کلی توصیه نمی‌شود که افراد بدون تخصص و آگاهی کافی، تلاش کنند ساس تختخوابی را به‌صورت حرفه‌ای و موثر نابود کنند. به جای آن، بهتر است از تکنسین‌های متخصص و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

در اینجا برخی از دلایل این توصیه را بررسی می‌کنیم:

استفاده از محصولات شیمیایی: برای سمپاشی ساس تختخوابی، ممکن است نیاز به استفاده از محصولات شیمیایی مانند سم‌ داشته باشید. استفاده اشتباه یا نادرست از این محصولات ممکن است بهداشت شما و سایر افراد در محیط زندگی شما را تهدید کند.

نیاز به آگاهی و تخصص: کنترل ساس تختخوابی به مهارت‌های خاص و آگاهی دقیق در مورد بیولوژی و رفتارشناسی نیاز دارد. افراد بدون تخصص ممکن است از روش‌های ناصحیح و غیرموثر برای کنترل ساس‌ها استفاده کنند و نتوانند به‌طور کامل آن‌ها را ازبین ببرند.

خطرات برای سلامتی: استفاده نادرست از محصولات شیمیایی و روش‌های غیرحرفه‌ای ممکن است بهداشت شما و سایر افراد در محیط زندگی شما را تهدید کند. برای مثال، تماس مستقیم با سم‌ها می‌تواند عوارض جدی برای پوست، چشم‌ها و تنفس شما را به همراه داشته باشد.

گزش ساس تختخوابی

گزش ساس تختخوابی عموماً در شب و در هنگام خواب به دلیل فعالیت آنها رخ می‌دهد. ساس تختخوابی جهت جذب خون به بدن انسان می‌پردازد و برای این کار از دهان خاصی که در بالای سر خود دارد استفاده می‌کند.

گزش ساس تختخوابی معمولاً بدون درک انسان اتفاق می‌افتد، زیرا زمانی که ساس در حال خون‌آشامیدن است، معمولاً انسان در فاز خواب عمیق یا به سختی بیدار می‌شود. بنابراین، علائمی از گزش در اثر نیش ساس ممکن است در صبح ظاهر شود.

نشانه‌ها و علائم گزش ساس تختخوابی شامل موارد زیر می‌شود:

1. لکه‌های خون: اگر ساس تختخوابی روی بدن شما خون‌آشامیده باشد، می‌تواند لکه‌های خونی را روی پوست و لباس بیمار بگذارد.

2. خارش و قرمزی: نیش ساس تختخوابی ممکن است باعث بروز خارش و قرمزی در نقاطی که خون آشامیده شده است، شود. این علائم معمولاً در قسمت‌هایی مانند بازوها، پاها، پشت و نیز در ناحیه‌های پوستی مثل گردن و صورت ظاهر می‌شود.

3. علائم حساسیت: برخی افراد ممکن است به نیش ساس تختخوابی حساسیت داشته باشند و علائمی مانند تورم، قرمزی شدید، تحریک پوست و حساسیت را تجربه کنند.

 برخی اقدامات که می‌توانید برای کنترل و از بین بردن ساس تختخوابی انجام دهید عبارتند از:

1. تمیزی و رعایت بهداشت: لباس‌ها و پوشاک خود را به طور منظم و با دقت شستشو دهید، به ویژه اگر مشکوک به حضور ساس تختخوابی در آنها هستید.

2. تعویض تخت‌خواب: در صورت مشاهده ساس تختخوابی در تخت‌خواب خود، بهتر است تخت‌خواب را تعویض کنید و از تخت‌خواب جدیدی استفاده کنید.

3. پاکسازی و جاروبرداری: آشپزخانه، محل‌های نگهداری غذا و سایر نقاط آشپزخانه را به طور دقیق پاکسازی و جاروبرداری کنید. ساس تختخوابی ممکن است در نقاطی مانند نواحی مرطوب و پوشیده از جاهای پشمی و الیافی پنهان شوند.

۴. مشاوره حرفه‌ای: در صورت مشاهده مداوم ساس تختخوابی و عدم توانایی در کنترل آنها، بهتر است با شرکت مبارزه با آفات حرفه‌ای نگین دشت تماس بگیرید تا برای شما اقدامات لازم را انجام دهند.

توجه داشته باشید که کنترل و از بین بردن ساس تختخوابی ممکن است نیاز به صبر و شکیبایی دارد. مهم است که اقدامات پیشگیرانه و کنترلی را به صورت منظم و پیوسته انجام دهید .

آیا نیش ساس خطرناک است؟ و چند روزه نیش ساس خوب می شود؟

گزش ساس در انسان منجر به افزایش سطح آلرژی در انسان می شود در برخی این گزش شبیه التهاب کوچک قرمزی رنگ در برخی تاول های برجسته پوستی ایجاد می شود. التهاب های پوستی ناشی از گزش ساس در برخی علایم آن در ظرف چند ساعت و در برخی چندین روز به طول می انجامد. در افرادی که به گزش ساس آلرژی شدید نشان می دهند معمولا بعد از گزش ساس احساس خستگی و تب می کنند.

از شایع ترین عوارض پوستی گزش ساس می توان به ماکولوپاپولر و لوپوس اریتماتوی دیسکوئید اشاره کرد این ضایعات پوستی  حدود 5/5 میلی متر است اما ممکن است به قطر 2 سانتی متر هم برسد و از طرفی امکان وجود یک سوراخ مرکزی در ضایعه وجود داشته باشد.

نیش ساس معمولا 3 الی 7 روزه خوب می شود اما در برخی افراد که شدت الژی زیادی دارند تا چند هفته به طول می انجامد.

ساس از طریق ایجاد دو سوراخ روی پوست میزبان خود با استفاده از دو لوله خون میزبان را تغذیه می کند، ابتدا از طریق یکی از این لوله ها بزاق خود را که حاوی مواد ضد انعقادی و بی حس کننده می باشد تزریق کرده و از طریق لولۀ دیگر از خون انسان تغذیه می کند ، این مرحله 5 الی 10 دقیقه طول کشیده که بلافاصله بعد از تغذیه وعده غذایی سریعاً به محل پناهگاه خود بازگشته و در زیستگاه خود مخفی می شود. ساس هر 5 الی 10 روز از خون انسان تغذیه می کند با این حال ساس می تواند در شرایط خاصی یکسال بدون غذا زنده بماند.

ساس قادر هستند در هوای سرد به مدت یکسال و در درجه حرارت بالای 30 درجه، حدود 5 ماه زنده بماند.

 تولید مثل ساس:

تولید مثل ساس و جفت گیری از طریق روش تلقیح تروماتیک می باشد. از آن جا که ساس ماده هیچ اندام تناسلی را به صورت باز ندارد و در نتیجه ساس نر از طریق سوراخی که در شکم او ایجاد می کند اندام تناسلی خود را وارد بدن او می کند. گاهی ساس نر تلاشی برای جفت گیری با ساس نر دیگر را هم می کند.

ساس ماده بالغ به طور میانگین روزی ۲ – ۳ تخم می‌گذارد، که در طول زمان زندگی، هر ساس ماده جمعاً ۲۰۰-۵۰۰ تخم می‌ گذارد.

تخم‌های ساس به اندازۀ یک میلی‌متر،، رنگ سفید مرواریدی و بیضی شکل‌ هستند که اکثرا درنزدیکی پناهگاه خودشان مانند تخت خواب، پرده ها، مبل ها و ... تخم ها را مخفی می کنند. زمان تفریخ تخم‌ها معمولاً ۱۰–۹ روز می باشد البته این زمان تا حد زیادی به درجه حرارت و شرایط محیط بستگی دارد. 

danger signalتوجه توجه! استفاده از قرص برنج و انواع گازهای تدخینی برای مبارزه با ساس، سال ها است توسط وزارت بهداشت غیر قانونی و به شدت خطرناک اعلام شده است و کمکی به ریشه کنی تخم حشرات ساس نخواهد کرد اکثر شرکت های و افراد غیر مجاز بدلیل نداشتن تخصص و تعهد از این روش استفاده می کنند. 

آیا با ورود یک ساس در منزل احتمال تکثیر وجود دارد؟

 ساس تختخوابی زمانی که جفت گیری می کند تا مدت های طولانی نیازی به جفت گیری مجدد ندارد با ورود حتی یک ساس ماده به منزل هم تخمهای ساس ماده حدود 7 بار بدون نیاز به ساس نر بارور می شود، چراکه ماده ها اسپرم ساس نر را در بدن خود به صورت ذخیره موجود دارد.

راه های مختلف ورود ساس به منزل عبارتند از:

این سوال اغلب برای دوستان پیش می آید ، ساس از کجا می آید؟ ساس از چه به وجود می آید؟ 

 • ساس بالغ یا تخم ساس از طریق بدن حیوانات خانگی ، لباس و چمدانی که از مسافرت آورده اید، هتل  یا از بیمارستان  به منزل شما منتقل می شود.

 • طریق خرید مبلمان یا لباس و سایر وسایل بخصوص خرید وسایل دست دوم منزل

 • از طریق درز و شکاف منزل بخصوص دیوارها و سقف های کاذب مشترک با همسایگانی که منزلشان آلوده به ساس می باشد

 • حیوانات وحشی ( کبوتر ها و پرندگان وحشی – خفاش)رفت و آمد به مکان های آلوده که در نتیجه از طریق لباس – کیف و یا وسایل شخصی ساس به منزل شما انتقال می یابد.

ساس ماده به همراه تخم هایشان در سوراخ و درز و شکاف قاب چوبی تختخواب و یا درز تشک خوشخواب پنهان می شود. ساس ها اکثراً فعالیت خود را شبانه شروع کرده و به صورت گسترده در محیط پخش می شوند و قادر نیستند در یک نقطه باقی بمانند و وارد درزهای رختخواب و لباس ها می شوند از نشانه های وجود ساس در منزل در درجه اول گزیدگی همراه با التهاب می باشد البته شایان ذکر است حدود 40 درصد افراد ، سیستم ایمنی بدن آن ها نسبت به گزش ساس آلرژیک و تورم نشان نمی دهد و تنها در صورت افزایش شدت آلودگی متوجه وجود ساس در منزل خواهند شد.

برخی افراد که به پروتیین موجود در بزاق ساس آلرژی شدید دارند با یک واکنش شدید به نام شوک آنافیلاکسی  مواجه می شوند در بسیاری از افراد که مداوم در معرض گزش ساس قرار می گیرند به مرور زمان به کم خونی های شدید مبتلا می شوند و احساس خستگی و ضعف می کنند و در برخی مواقع تب خواهند کرد.

در اثر خارش ناشی از گزش ساس پوست در مقابل حمله انواع پاتوژن های بیماری زا غیر ایمن می شود و فرد دچار مسمومیت های سیستمیک می شود.

جذب ساس به انسان از طریق دو عامل گرما و دی اکسید کربن می باشد.

  بعضی از سموم حشره کش بسیار قوی برای ساس وجود دارد ولی آژانس حفاظت از محیط زیست جهانی EPA آن ها را برای کودکان بسیار خطرناک و به هیچ عنوان توصیه نمی کند.

 در صورت مشکوک بودن منزل به حشره ساس تختخوابی چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

اولین سؤالی که باید پرسیده شود آن است که چه نشانه های وجود ساس در محل دیده شده است؟ تنها واکنش و آلرژیک پوست نمی تواند نشان دهندۀ وجود ساس تختخوابی در منزل باشد. حشرات دیگری نیز می توانند آلرژی و واکنش پوستی مشابه با گزش ساس ها بر روی پوست فرد ایجاد کنند بنابراین این امری است بسیار دشوار که بتوان به صورت قاطع از روی گزش ساس تشخیص دهیم چون پوست هر فرد نسبت به افراد دیگر آلرژی و واکنش ایمنی کاملاً متفاوتی خواهد داشت.

سؤال بعدی آن است که آیا در محل خواب حشره ای دیده اید و اگر مشاهده شده آیا  اندازه و شکل آن به ساس تختخوابی شباهت داشته است؟ در صورت مشاهده حشره بهتر است آن را در شیشه یا قوطی کوچک با استفاده از پنس یا موچین بدون اینکه به آن آسیبی وارد کنیم قرار داده تا کارشناسان شرکت نگین دشت قبل از انجام سمپاشی تخصصی ساس ، آن حشره را بررسی کرده تا از وجود حشره ساس اطمینان حاصل کرده و سپس مراحل سمپاشی ساس را انجام دهند.

 بهترین زمان سمپاشی ساس چه ساعتی از شبانه روز است؟

یکی از متدوال ترین سؤالاتی که مشتریان در مورد سمپاشی ساس مطرح می نمایند در خصوص ساعت انجام عملیات سمپاشی ساس در طول شبانه روز می باشد.

متأسفانه یکی از اطلاعاتی که به صورت نادرست در سایت ها و منابع غیرمعتبر به افراد گفته می شود در مورد زمان سمپاشی ساس تختخوابی بوده که عنوان گردیده باید در زمانی قبل از طلوع و یا بعد از غروب خورشید صورت گیرد.

نکته فوق از لحاظ علمی جهت سمپاشی ساس به هیچ عنوان صدق نمی کند. زمان خاصی در طول شبانه روز برای سمپاشی ساس وجود نداشته و در هر زمانی از شبانه روز انجام عملیات سمپاشی توسط کارشناسان ماهر و شرکت های مجاز سمپاشی با حفظ اصول ایمنی و روش های مجاز امکان پذیر می باشد.

آیا ساس به لباس می چسبد؟

بله" یکی از مهمترین راه های انتقال ساس از منزل به منزل دیگر از طریق لباس می باشد. به طور کلی محل های مانند لباس ، تخت خواب، مبلمان که انسان با آن در ارتباط می باشد ساس جهت تغذیه از ما در آن ها مخفی می شوند و به راحتی از طریق لباس انتقال می یابند.

آیا دستگاه دفع ساس یا همان دستگاه دور کننده حشرات برای درمان ساس موثر است؟

تحقیقات انجام شده در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در خصوص تأثیر دستگاه دورکننده حشرات بر روی حشره ساس تختخوابی نیز حاکی از عدم تأثیر دورکنندگی این دستگاه بر روی ساس می باشد. در این مطالعه از سه دستگاه اولتراسونیک با خصوصیات غیر مشابه ( از نظر خروجی فرکانس و SPL ) استفاده شده است. نتایج به دست آمده به نوشته مؤلفان نشان دهنده فقدان توان دورکنندگی این دستگاه ها علیه ساس تختخوابی و سوسری آلمانی است و محققان نتوانسته اند شواهد علمی کافی در خصوص تأثیر دورکنندگی و نابودسازی این دستگاه های دور کنند را به دست آورند.

آیا در صورت داشتن ساس باید تشک خود را بیرون بیندازم؟

چنانچه شما در روزهای ابتدای به محض دیدن ساس یا علایم آن در منزل با کارشناسان نگین دشت جهت مبارزه تماس بگیرید. دیگر نیازی به بیرون انداختن تشک خشخواب نمی باشد.

اگر مشکوک به وجود ساس تختخوابی در تشک خود هستید، بهتر است اقدامات مناسبی را انجام دهید. در برخی موارد، تختخواب‌ها و تشک‌ها ممکن است منبع اصلی آلودگی ساس تختخوابی باشند. اگر امکان دارد و تشک شما قابل شستشو است، می‌توانید آن را شستشو دهید.

در ضمن، اگر بررسی کردید که ساس در تشک وجود دارد و نمی‌توانید آن را به راحتی تمیز کنید یا اطمینان ندارید که به طور کامل از بین رفته است، بهتر است تشک را تعویض کنید. توجه داشته باشید که حتماً تشک قدیمی را به طور صحیح دور بیاندازید و با تشک جدید جایگزین کنید.

به همراه تعویض تشک، باید تمام اقدامات مربوط به پاکسازی و کنترل ساس تختخوابی را در محیط خوابگاه و سایر مکان‌های ممکن که ساس می‌تواند پنهان شود انجام دهید. این شامل شستشوی لباس‌ها، جاروبرداری و پاکسازی مکمل‌های خوابگاه و محیط اطراف تختخواب نیز می‌شود.

همچنین، اگر به صورت مداوم با ساس تختخوابی روبرو هستید و نمی‌توانید آنها را به طور کامل کنترل کنید، بهتر است با کمک شرکت مبارزه با آفات نگین دشت تماس بگیرید تا برای شما اقدامات لازم را انجام دهند و راهنمایی لازم را به شما بدهند.

روش های پیشگیری از ورود ساس به منزل

 • کاور کردن کلید و  پریزها (محیط مناسبی برای مخفی شدن ساس محسوب می شود)

 • وکیوم لباس در کیسه های پلاستیکی .

 •  جلوگیری از خود درمانی و کمک گرفتن از شرکت سمپاشی نگین دشت.

 •  آشنایی با نشانه های وجود ساس ( مانند نوع گزش، لک های سیاه روی تشک و ...)

 • استفاده از جارو برقی.

 •  بازرسی محل استراحت و خواب حیوان خانگی در منزل.

 • کاهش تراکم وسایل منزل و ایجاد نظم ( بخصوص دور ریختن وسایل کهنه و قدیمی).

 • کاور کردن تشک خوشخواب.

 •  استفاده از متریال مناسب جهت جلوگیری از بالا آمدن ساس از پایه های تختخواب .

 • بازدید دوره ای مبلمان وتختخواب.

 •  ممانعت از خرید وسایل دست دوم منزل .

 • پرهیز از کاور و کارتن های نامناسب در هنگام اثباب کشی.

 • حفظ اصول بهسازی محیط در منزل.

 •  آگاهی از وجود ساس در اماکن عمومی مانند فروشگاه ها ، هتل ها ، قطار ها و...

 • در هنگام مسافرت ، اتاق هتل و چمدان را کاملا چک کنید تا ساس تختخوابی در طی مسافرت به منزل شما انتقال پیدا نکند.

 • لباس ها را پس از گرفتن از خشکشویی کاملا چک کنید.

روش‌های خانگی برای کنترل ساس

در زیر روش‌های خانگی برای کنترل ساس تختخوابی آورده شده است:

درمان حرارتی: ساس تخت خوابی نمی‌توانند در دماهای بسیار گرم یا سرد زنده بمانند. بنابراین، روش‌هایی مانند پاک کردن با بخار، شستشوی گرم، و خشک کردن در حرارت بالا راه‌های طبیعی خانگی برای حذف ساس از لباس و رختخواب هستند. قرار دادن اقلام کوچک در فریزر راه دیگری برای کشتن ساس تخت خوابی است.
خاک دیاتومی: این یک ماده غیر سمی است که می‌توانید در اطراف خانه خود در نقاطی که فکر می‌کنید ساس تخت خوابی ممکن است پنهان شده باشند، پخش کنید. 
روغن‌های اسانسی: برخی از روغن‌های اسانسی، مانند روغن درخت چای و روغن لاوندر، می‌توانند به دفع ساس کمک کنند. شما می‌توانید یک اسپری بسازید با مخلوط کردن آب با چند قطره از روغن اسانسی و آن را در اطراف خانه خود بپاشید.
الکل سفید: اسپری کردن الکل سفید می‌تواند برخی از حشرات را بکشد.
چسب دو طرفه: شما می‌توانید چسب دو طرفه را در اطراف لبه‌های تشک خود و در اطراف اتاق خود استفاده کنید. ساس تخت خوابی اگر سعی کنند به تخت شما نزدیک شود به چسب ها می چسبند.
جاروبرقی: جاروبرقی کردن دقیق ترک‌ها و شکاف‌ها می‌تواند به صورت فیزیکی ساس تختخوابی را از یک منطقه حذف کند.
به یاد داشته باشید، این روش‌ها ممکن است 100٪  به خصوص در موارد آلودگی شدید موثر نباشند، اگر آلودگی ادامه داشته باشد، توصیه می‌شود که از خدمات حرفه‌ای سمپاشی ساس نگین دشت استفاده کنید.

 

چرا سمپاشی ساس نگین دشت؟

سموم مجاز و بی خطر

نگین دشت زیر نظر وزارت بهداشت دانشگاه شهید بهشتی فعالیت می کند

مشاوره آنلاین

مشاوره رایگان سمپاشی ساس تلفنی و آنلاین 

سمپاشی حرفه ای

ریشه کنی و درمان 100درصدی ساس

اعزام نیرو متخصص با تجربه

کارشناسان با تجربه ما در کمترین زمان ممکن به محل شما اعزام می شوند

بدون هزینه اضافی

بدون هزینه اضافی و پنهان

گارانتی 100% سمپاشی ساس 

تمام عملیات های سمپاشی ساس به صورت تضمینی است

مقالات ساس

 

برای آشنایی با نحوه شناسایی و سمپاشی ساس مقالات نگین دشت را مطالعه فرمایید.

 

سوالات متداول مشتریان

ساس ها در نزدیکی محل خواب و وسایل خواب انسان مانند رختخواب،ملحفه، بالش، تشک، تشک مبلمان و همچنین داخل چمدان، کمد لباس یا تقریباً در هر جایی که شکاف یا درزی وجود داشته باشد، پنهان می شوند. آنها آفات و شکارچیان شبانه ای هستند که افراد را نیش می زنند و در طول شب از خون آن ها تغذیه می کنند. هنگامی که ساکنان منزل می خوابند، ساس مخفیگاه خود را برای یافتن میزبان ترک می کند. کلونی ساس در منازل معمولاً در درز و شکاف تشک ها ، بالش،تشک کاناپه و مبلمان می باشد .

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi