سبد خرید خالی می باشد

اطلاعات و کنترل جوندگان


با آموزش روش های شناسایی و مبارزه با جوندگان از خانه یا محل کار خود در برابر موش ها محافظت کنید.

Image

شناسایی


انواع جوندگان

جوندگان چه شکلی هستند؟

 

جوندگان پستانداران خون گرمی هستند که مانند انسان ها در سراسرجهان یافت می شوند. آنها دارای دندان های جلویی بزرگ دارند که برای جویدن مناسب هستند. آنها اقلام مختلفی را که در دسترسشان باشد را می جوند و آسیب های زیادی در داخل و اطراف خانه وارد می کنند.

معرفی و شناخت جوندگان

جوندگان حدود 1/3 جمعیت پستانداران را در روی زمین به خود اختصاص داده اند. موش ها انواع مختلفی دارند : موش نروژی (Norway rat) – موش سقفی (roof rat ) و موش خانگی (house mouse ) که جزء آفات و جوندگان مشترک در محل کار و منازل مسکونی می باشد که به "commensal rodents" یا جوندگان هم غذا به دلیل نیاز مشترک با زندگی انسان به این نام معروف اند. 

موش ها یکی از انواع جوندگانی با بدنی کوتاه نسبت به سایر جوندگان ، پوزه و دم باریک بلند متمایز اند.

موش بزرگ ( Rat ) 

رفتار و غرایز موش ها: 

این گونه به طور غریزی از کلیه اقداماتی که بشر در جهت کنترلشان از جمله گذاشتن تله ، طعمه و چسب موش و... در محیط سکونت آن ها به راحتی آگاه می شوند.

از طرفی تجمع موش ها در اتاق های زیرشیروانی، زیرزمین، سقف ها ، حفره و شکاف دیواره ها و مکان هایی که قابلیت دسترسی دارند، بهترین محل جهت سکونتشان می باشد.

انتقال بیماری ها به انسان :

موش ها عامل انتقال بیماری های بسیار جدی و خطرناک می باشند که علاوه بر حمل انواع میکروب ها، پارازیت هایی مانند کک و کنه ها را نیز انتقال می دهند.

موش خانگی

مکان های قابل دسترس موش  

این موش ها به دنبال آب ، غذا و محیط گرم می باشند.

آلودگی موش در منزل و سقف کاذب:

این موش ها با دسترسی به مواد غذایی قادراند کل موادغذایی و محیطی را که با آن در تماس هستند را آلوده نمایند.

موش ها چه مشخصاتی دارند:

موش ها پستاندارانی خونگرم هستند که مانند انسان در سراسر جهان یافت می شود. دارا بودن دندان های بزرگ جلویی به گازگرفتن و جویدن آن ها کمک می کند . موش ها مواد زیادی می جوند و از این طریق خسارات زیادی را به منازل و مواد غذایی وارد می کنند.

موش ها کجا زندگی و مخفی می شوند؟

موش ها در سراسر جهان در هر زیستگاهی که دسترسی به آب و غذا داشته باشند،  رشد می کنند و به دلیل اندازه کوچکشان  آن ها به سختی در محیط بیرون زندگی می کنند. موش های بزرگ از سوراخ هایی که 1/4 اندازه آن ها باشد به راحتی عبور می کنند. در صورتی که موش های خانگی از شکاف های به اندازه یک سکه کوچک به راحتی وارد منزل می شوند.

سمپاشی و مبارزه با موش:

توصیه می شود پس از مشاهده موش در منزل و یا محیط کار با متخصصین دفع آفات نگین دشت ارتباط برقرار کنید تا از مشاوره آن ها جهت مبارزه و سمپاشی اصولی موش بهره مند شوید.

پس در اولین فرصت با متخصصان نگین دشت تماس گرفته تا پس از بازرسی منزل روش های درست و اصولی جهت ریشه کنی به شما ارائه شود.

آیا وجود موش ها در محل سکونت برای انسان ایجاد نگرانی می کند؟

عامل نگرانی انسان از وجود موش در محل سکونت از یک طرف به دلیل دشوار بودن کنترل جمعیت موش ها در محیط و از طرفی به دلیل اینکه قادراند موادغذایی را با آب دهان، موهای تنشان و فضله هایشان آلوده کنند، می باشد. در حقیقت موش ها 10 برابر مقدار مواد غذایی که مصرف می کنند را آلوده می نمایند. موش ها سندرم هانتاویروس را انتقال می دهند که یک بیماری بسیار مرگبار است که تا کنون 36% در کل آمریکا  گزارش شده است.این آفات میزبان پارازیت هایی مانند کک ها بوده و از طرفی بیماری هایی مانند طاعون و بیماری هایی مانند ویروس Iymphocytic chorio meningitis را گسترش می دهند که این بیماری عمدتاً سیستم ایمنی شخص را ضعیف کرده و منجر به سردرد، تب و مننژیت می شود و به خصوص در طول دوره بارداری عوارض خاص خود را ایجاد می کند.

وجود هر جونده ای در منزل شما به عنوان یک هشدار بوده که باید هر چه سریعتر با یک کارشناس دفع آفات نگین دشت تماس گرفته تا سریعاً برای رفع آن اقدام کنند.توصیه می شود از تماس و نزدیکی با موش ها خودداری شود چون آن ها مجهز به دندان های بلندی بوده که از این طریق قادراند انواع باکتری ها، ویروس ها و بیماری ها را از طریق آب دهان ، فضله ها و ادرار خود به فرد انتقال دهند.

بچه ها و حیوانات خانگی را باید از دسترس موش ها دور نگه داشت چون در صورت درگیری ، موش ها گاز می گیرند و از آن طریق بیماری را انتقال می دهند.

موش ها به سرعت تکثیر پیدا می کنند و برخی از گونه ها با تولید مثل و افزایش جمعیت به زندگی خود ادامه می دهند. Rat  و Mice  هر دو برای جوامع کشاورزی بسیار مخرب هستند. برخی از گونه ها از دانه ها ، غلات و حبوبات تغذیه کرده و از طریق فضله و ادرارشان سطح مواد غذایی و هر سطحی که با آن ارتباط دارند را آلوده می نمایند.

چه کارهایی برای رفع آلودگی موش ها می توان انجام داد؟ 

 روش های پیشگیری باید به منظور حفظ و نگهداری منزل از ورود جوندگان اجرا شود از طرفی جوندگان به سرعت تکثیر پیدا می کنند و جمعیت های بسیار کوچک موش ها در زمان بسیار کمی به جمعیت های کامل و بسیار بزرگ تبدیل می شود.

ذخیره سازی موادغذایی :

هر گونه موادغذایی ممکن  را باید از دسترس جوندگان دور نگه داریم به خصوص خرده های مواد غذایی و زباله که منبع مناسب آلودگی موش ها هستند و همچنین مواد غذایی خشک مانند غلات، حبوبات و دانه ها که باید حتما در ظرف دربسته فلزی و شیشه ای نگهداری شود تا از آلودگی توسط موش جلوگیری شود میوه ها و سبزیجات باید دور از دسترس آن ها نگه داشته شود و پسماندهای مواد غذایی هرگز در سینک و یا کانتر آشپزخانه باقی گذاشته نشود.

 مقوا و موش:

کلیه موادی که از کاغذ و مقوا تشکیل شده برای جوندگان بسیار جذاب است و تمایل زیادی برای جویدن آن ها داشته و گاهاً از آن برای پوشاندن لانه هایشان استفاده می کنند.

 بستن راه های ورودی موش:

موش به دلیل خاصیت انعطاف پذیری بدنشان قادراند خود را از کوچکترین سوراخ ها عبور داده و وارد محیط منزل شوند، بنابراین با پوشاندن این سوراخ ها باید از ورود آن ها جلوگیری نمود.

جهت مشاوره برای بستن مسیرها حتما باید از یک مشاوره دفع آفات کمک بگیرید.

آلودگی موش و مبارزه با آن:

جوندگان یکی از آفات سازگار بر روی کره زمین هستند که از بین بردن و نابودی آن ها بسیار دشوار است.

خسارت موش ها:

آلودگی و هجوم جوندگان می تواند خسارات قابل توجهی به ساختمان ها و محصولات کشاورزی وارد نماید.

انتقال بیماری توسط موش :

جوندگان عامل انتقال بیماری های متعددی بوده و سلامت بشر را به خطر می اندازند. 

 تولید مثل موش :

جمعیت جوندگان به صورت مداوم و پیوسته در حال رشد و ازدیاد بوده و کنترل جوندگان از مقابله با موش ها راحت تر می باشد. به منظور حفاظت از محل سکونت، محیط باغ و اطراف محل سکونت و از طرفی سلامت انسان در مقابل آلودگی های موش، راه حل های حرفه ای و تخصصی ضروری است.

تلاش یکپارچه از طرف کلیه همسایه های یک ساختمان در جلوگیری از ورود آلودگی بسیار مؤثر می باشد. در داخل آپارتمان ها و محله ها هماهنگی جهت اقدامات پیشگیرانه شامل رعایت نظافت و اجرای تغییرات لازم جهت بستن ورودی و خروجی ها بسیار مؤثر است.

خانه های ویلایی و آپارتمان ها :

در خانه های شخصی با شناسایی راه های ورودی و خروجی موش به ساختمان می توان از ورود جوندگان به داخل منزل محافظت نمود.

مشکل اساسی با خود درمانی توسط صاحبان منازل:

صاحبان منازل مدام به دنبال راه حل های خانگی برای ریشه کنی جوندگان هستند و اکثراً از مواد دورکننده خانگی نظیر روغن هایی مخصوص ، نعنا و .. استفاده می کنند ولی این روش های خانگی قادر به پیشگیری و یا نابودی در جهت رفع آلودگی جوندگان نخواهد بود.

سوالات متداول مشتریان

جوندگان تقریباً در هر زیستگاهی با دسترسی به غذا و آب در سراسر جهان رشد می کنند. به دلیل اندازه کوچک آنها، دور نگه داشتن آنها از خانه دشوار است. موش‌ها می‌توانند از سوراخ‌هایی به اندازه قطر یک مداد به داخل خانه بروند. موش معمولا در سقف های منازل نوساز لانه گذاری می کنند

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi