سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی دم فنریسمپاشی دم فنری

Entomobryidea از شاخه Arthropoda ، زیر شاخه Hexapoda و از خانواده دم فنری ها با نام راسته Slender springtail ( دم فنری های باریک) می باشد که دارای بخش شکمی چهارگانه و یک اندام شاخکی دم مانند که کاملا توسعه یافته است. گونه های این خانواده دارای گونه های متنوع کوچک ، بزرگ و رنگ های متنوع می باشند.Entomobryidea

مقیاس های کوچکتر معمولا در اطراف صخره ها و فضای سبز کنار درختان علی الخصوص در نیمکره شمالی در سراسر اروپا بیشتر دیده می شود.

احتمالا اسم این گونه را نشنیده اید ولی آن ها را در محل اطراف زندگی تان بسیار دیده اید.این حشرات بین 1 تا 2 میلیمتر بوده و در هر زیستگاهی به جز اقیانوس یافت می شوند.

دم فنری ها دارای شش پا، یک سر ، قفسه سینه و بخش شکمی هستند اما بال ندارند و دارای بدن نرم و دهان پهن هستند و در علم حشره شناسی معروف به Collembola هستند.

زیستگاه این حشرات در بستر برگ، خاک، شن و ماسه در بافت درخت، غارها و لانه های حشراتی مانند مورچه، موریانه و .... یافت می شوند.این حشرات با حضور در محل زندگی موریانه ها از رشد قارچ ها جلوگیری می کنند.

نکته جالب این است، وجود دم فنری ها در یک اکوسیستم به عنوان نشانه ای از سلامت اکوسیتم تحلیل می شود و با تغییرات زیست محیطی اثرات مفیدی برای محیط زیست به همراه دارد.

رنگ این حشرات با توجه به محیط زندگی شان متفاوت است. به رنگ سفید در خاک و سیاه در مناطق مرتفع کوه و صخره و ... یافت می شود .

سه گونه از این دم فنری ها بیشتر در منازل یافت می شود. دم فنری ها بیشتر در خاک گیاهان و گلدان ها ، جریان آب ، سبزیجات تازه و جریان هوا به میزان زیادی مشاهده می شود. اگر در منزل یک تله چسبی یا ظرف آب قرار دهیم بعد از مدتی می توان آن ها را با ذره بین مشاهده کرد و در انبارها به طورمتناوب دیده می شوند. گونه سرخرطومی ها در روی سطح دیوار و کف بیشتر هستند.

در محل های مرطوب مانند حمام را ترجیح داده اما این حشرات در مقابل آفت کش ها بسیار مقاوم بوده و با از بین بردن زیستگاه های آن ها به سرعت برطرف می شوند. این حشرات کاملا بی ضرر بوده و هیچ بیماری را انتقال نمی دهند بلکه در چرخش مواد آلی گیاهان با راه رفتن بر روی برگ درختان کمک به حمل مواد مغذی گیاه می کنند و نقش اکولوژیکی ارزشمندی دارند.

negindasht iconکنترل و سمپاشی دم فنری:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید، درختان و چمن ، ویلا و یا باغتان دچار مشکل آفات باغی شده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی ،طی یک برنامه زمانبندی شده توسط مهندسین باتجربه این شرکت جهت سمپاشی دم فنری در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi