سبد خرید خالی می باشد

زنبور عسل قاتل

 زنبور عسل قاتل Africanized Honey Bees - Killer Bees

 شکل ظاهر: این زنبورها به Killer Bees معروف بوده و رنگ آن ها از زرد تا سیاه متفاوت است. این زنبورها از لحاظ اندازه و رنگ آمیزی تقریباً با زنبور عسل یکسان بوده و در واقع تنها راه برای تمایز این زنبورها از طریق آزمایش DNA و یا تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی می باشد.Africanized Honey Bees Killer Bees 350 × 222

 اندازه: طول آن ها 3 سانتی متر می باشد.

 رفتار: این زنبورها نسبت به سایر گونه ها تهاجمی تر بوده از این رو به زنبورهای قاتل معروف هستند. آن ها در گروه های بزرگتر حمله می کنند و عسل و موم کمتری نسبت به زنبور عسل دارند. این زنبورها از صداهای بلند به شدت تنفر داشته و ازدحام زیادی را نسبت به گونه های دیگر دارند.

 زیستگاه: در سال 1957، 26 گونه ملکه زنبور عسل آفریقایی از آزمایشگاه واقع در برزیل فرار کرده و با گونه اصلی زنبور عسل در اثر هیبرید شدن گونه ای به نام Africanized honey bee را به وجود آورده که این زنبورها از سمت شمال به جنوب ایالات متحده حرکت کرده و هر سال حدود 100 تا 200 miles پیشروی کردند. این گونه بیشتر در درختان توخالی و گاهی در غارها و شکاف صخره ها پنهان می شوند و در برخی موارد لانه این کلونی ها در زیر یک اتاق شیروانی و یا شکافی در داخل دیوار می باشد.

 نکات جالب: این زنبورها بسیار خطرناک بوده و مزاحمان بسیار جدی به شمار می آیند. این گونه در تعداد بسیار زیاد حمله کرده و از زمانی که برزیل این موضوع را اعلام کرد تا کنون منجر به مرگ حدود 1000 انسان شده اند و 10 برابر سریع تر از زنبورهای عسل از خود واکنش نشان داده و تا 4/1 مایل قادر به تعقیب انسان خواهند بود.

negindasht iconکنترل سمپاشی زنبور:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و زنبور به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی و قطعی زنبور در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi