سبد خرید خالی می باشد

تفاوت بین گزش کک و گزش ساس چیست؟

کک و ساس هر دو از دسته حشرات خونخوار و انگلی به شمار می آیند که به دلیل زندگی این حشرات در نزدیکی انسان و تغذیه از خون میزبان به داخل منزل ما هجوم می آورند.

نیش کک کوچکتر است و معمولاً به رنگ قرمز روشن ظاهر می شود. این گزش‌ها به قدری در کنار هم قرار گرفته‌اند که حتی ممکن است الگوهایی را در سراسر پوست شما ایجاد کنند. گزش ساس کمی بزرگتر است، و در حالی که هنوز شبیه گزش های مایل به قرمز به نظر می رسد، به اندازه گزش کک قرمز روشن نیست و بیشتر گزش ها به صورت خطی و پشت سر هم در یک راستا می باشد.

کنترل و مبارزه با حشرات مکنده از جمله ساس و کک در داخل منازل یک عملیات کاملاً تخصصی است که باید توسط کارشناسان ماهر و خبره حشره شناس صورت گیرد. زمانی که ساس یا کک وارد محل سکونت انسان می شود شروع به تکثیر و تولید مثل نموده و از خون گرم انسان و حیوانات تغذیه می نماید. این آفات انگلی به دلیل سایز و اندازه کوچکشان توانایی مخفی شدن در درز و شکاف  قسمت هایی مانند لباس، چمدان، تختخواب و تشک خوشخواب، مبلمان و .. را داشته و از این طریق وارد منزل شما می شوند.

 

The difference between bedbug and flea bites 1025 x 450 

با توجه به شباهت بسیار زیادی که بین چگونگی آلودگی ساس و کک در منازل وجود دارد در نتیجه تشخیص آن برای افراد کاری سخت و دشوار است و از آنجا که هر دو آفت برای میزبان ایجاد گزش می کنند این امر باعث شده تا افراد بلافاصله سعی در تشخیص حشره نمایند . داشتن اطلاعات کافی در مورد حشرات گزنده کمک به تشخیص درست و در نتیجه کنترل و مبارزه اصولی با حشره می گردد.

گزش کک اکثرا در نواحی پاها، زیر شکم، بازوها، کشاله ران به صورت گسترده دیده می شود که خارش و سوزش بسیار شدیدی ایجاد می کند.

گزش ساس در تمامی نقاط بدن بخصوص نواحی که در هنگام خواب بدن بدون پوشش لباس می باشد به صورت خطی اتفاق می افتد.

تفاوت بین حشره ساس با کک

هر دو این آفات به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و یا تیره رنگ می باشد و سایز این حشرات به اندازه ای است که در حالت بلوغ حشره با چشم غیرمسلح نیز قابل دیدن می باشد. از لحاظ تفاوت در شکل ظاهر، ساس دارای بدنی صاف و تخت و کک بدنی بلند و باریک دارد. زمانی که کک را در لیوان آب بیاندازیم پاهای عقبی کشیده ای دارند.bedbugs flea 1468 x 684

میزبان اصلی ساس و کک جهت تغذیه انواع پستانداران می باشد با این تفاوت که ساس انسان را به عنوان میزبان ترجیح می دهد و در صورت نزدیکی به انسان به ندرت از خون حیوانات تغذیه می کند ولی کک خون گرم حیوانات از جمله سگ و گربه را ترجیح می دهد اما در صورت لزوم و نیاز به تغذیه از خون انسان نیز تغذیه می کند.

شناسایی ساس و کک از روی شکل گزشی که روی سطح بدن میزبان ایجاد می کند یک روش درست و اصولی در شناسایی این دو حشره نمی باشد و از طرفی برخی مواقع تعدادی از افراد اصلا جای گزش را روی سطح بدن خود نخواهند داشت از این جهت که پوست هر فرد آلرژیک متفاوتی را نسبت به گزش از خود نشان می دهد پس قابلیت شناسایی ساس و کک از طریق جای گزش امکان پذیر نیست.

آموزش ریشه کنی و سمپاشی ساس و کک

 پیشنهاد ما این است که در صورت مشکوک بودن منزل یا محل کار به وجود حشره ساس یا کک در اسرع وقت با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس حاصل فرمایید تا اقدامات لازم در جهت شناسایی و سپس مبارزه و سمپاشی ساس و سمپاشی کک صورت گیرد.

تفاوت در چگونگی حرکت ساس و کک

 ساس ها قابلیت پرواز و جهش ندارند و تنها به آرامی می خزند و حرکت می کنند در صورتی که کک ها به دلیل پاهای بسیار قوی قابلیت جهش دارند در نتیجه یکی از محسوس ترین روش شناسایی کک با ساس از طریق نحوۀ حرکت این دو حشره می باشد که این روش زمانی کاربردی است که حشرات قابل مشاهده می شوند.

روش کنترل و سمپاشی ساس و کک

 از آنجا که ساس و کک در نزدیکی میزبان خود و در محل سکونت آنها مستقراند مبارزه و ریشه کنی با این آفات در محل سکونت از اهمیت خاصی برخوردار است. توجه داشته باشید دور ریختن وسایل آلوده یا خیلی قدیمی در منزل شاید تنها باعث کاهش میزان آلودگی در منزل شود ولی نمی توانیم با این روش ریشه کنی و نابودی کامل داشته باشیم.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi