سبد خرید خالی می باشد

افزایش مسمومیت با قرص برنج در اصفهان

رئیس کل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت:  سال جاری ۱۸ نفر در پی مسمومیت با قرص برنج فوت کردند که این تعداد در مدت زمان مشابه سال گذشته برابر با شش نفر بوده است. که امسال سه برابر افزایش پیدا کرده است.Phosphide مسمومیت قرص برنج

علی سلیمان‌پور در ادامه گفت: مسمومیت افراد با قرص برنج در هشت ماه ابتدایی سال جاری ۱۸ نفر، چهار خانم و ۱۴ آقا دچار مسمومیت با قرص برنج شده‌اند که این آمار در مدت مشابه سال گذشته برابر با شش نفر، یک خانم و پنج آقا بوده است.

قرص برنج ظرف سه تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب انسان را دچار اختلال می‌کند.

از قرص برنج برای ضدعفونی کردن و جلوگیری از آفت‌زدگی برنج و دیگر غلات استفاده می‌شود.

چهار شهر آرژانتین در تصرف سوسک های کرگدنی

میلیون‌ها سوسک کرگدنی در شهر کاسکار و دو پارک‌ها و باغ‌های شهر سانتا ایزابل در لاپامپا آرژانتین را تصرف کرده اند.Rhino beetle سوسک کرگدنی

گرمای کم سابقه تابستان امسال آرژانتین و مساله تغییرات اقلیمی عمده ترین دلیل هجوم سوسک های کرگدنی به اماکن شهری ایالت لاپامپا آرژانتین اعلام شده است.

به دلیل گرمای کم سابقه فصل تابستان در کشور آرژانتین، 4 شهر از یک ایالت این کشور به اشغال میلیون ها سوسک کرگدنی درآمد.
به گزارش عصرایران به نقل از سی ان ان، 4 شهر ایالت "لا پامپا" آرژانتین به دلیل گرمای کم سابقه ناشی از تغییرات اقلیمی، به اشغال "سوسک های کرگدنی" درآمده است.

شایعات و واقعیتهای کروناویروس

آیا خشک کن های دستی در کشتن ویروس کرونا موثر هستند؟

 خشک کن دست در کشتن مدل 2019-nCoV تاثیری ندارد. برای محافظت از خود در برابر coronavirus ، شما باید مرتباً دست ها خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون به مدت 20 ثانیه بشویید. پس از تمیز کردن دست ها ، باید آنها را با استفاده از حوله های کاغذی دستگاه خشک کن کاملاً خشک کنید.

از چه طریقی می شود اطلاعات درست و قابل استناد در خصوص ویروس کرونا بدست آورد؟ 

 احتمالاً با کشف اطلاعات و حقایق بیشتر درباره ویروس کرونا، تغییر این وضعیت ادامه دارد. برای اطلاع از جدیدترین اطلاعات و اخبار مستند و درست ، به وبسایت رسمی CDC به آدرس زیر مراجعه کنید: 

www.cdc.gov.

برای اطلاعات مربوط به خدمات در نظر گرفته‌شده برای بیماران کرونا ، به «مرکز بهداشت جهانی» مراجعه کنید.

nCoV 2019 negindasht 10

 

راه راه بودن پوست گورخرعامل دفع حشرات

اینکه وجه مشخصه بسیار متمایز گورخرها، یعنی پوست راه راه آنها، به چه دلیل در روند تکامل این حیوان ظاهر شده برای چند دهه موضوع بحث دانشمندان بوده است.محققان برای مطالعه خود چهار ماکت را در مزرعه قرار دادنداکنون محققان مجاری و سوئدی می گویند که این معما را حل کرده اند.7412 1

به گفته آنها این خطوط برای دفع حشرات خونخوار است.

این گزارش در نشریه "زیست شناسی تجربی" (Experimental Biology) حاکیست که این الگوی خاص باعث می شود گورخر هدف جذابی برای حشرات نباشد.کلید این پدیده در چگونگی انعکاس نور توسط خطوط سیاه و سفید نهفته است.

سوزان آکسون از دانشگاه لوند و از اعضای تیم تحقیق بین المللی که این مطالعه را انجام داد گفت: "ما مطالعه را با بررسی اسب هایی با پوست سیاه، قهوه ای و سفید شروع کردیم. دریافتیم که در اسب های سیاه و قهوه ای نور به صورت افقی پولاریزه می شود."

کادیس فلای راسته بال موداران

کادیس فلای حشراتی با اندازه کوچک و متوسط بوده که از راسته Trichoptera می باشند. این حشرات از لحاظ شکل ظاهری تا حدودی شبیه به شب پره ها می باشند.

این حشرات دارای دو جفت بال غشایی و شاخک های بلند و باریک بوده و رنگ آن ها تیره می باشد و برخی از گونه ها لکه های روشن نیز روی بدن خود دارند. قطعات دهانی از نوع جونده می باشد و تحلیل رفتن آرواره های بالا باعث شده تا حشرات بالغ بیشتر از مایعات تغذیه داشته باشند.

زیستگاه کادیس فلای

 Caddisfly 818 x 388

حشرات بالغ روی سطح زمین زندگی می کنند ولی لاروهای کادیس فلای آبزی هستند و بیشتر در نزدیکی دریاچه ، رودخانه، نهر و سایر منابع آب شیرین یافت می شوند هر چند بالغ ها در خشکی زندگی می کنند ولی به دلیل طی کردن روند تولید مثل در نزدیکی منابع آب شیرین بوده و از طرفی کادیسفلای به عنوان یک زنجیره غذایی مهم آب شیرین به شمار می آیند به دلیل اینکه کادیسفلای یک منبع غذایی مناسب برای عنکبوت ها ، پرندگان، ماهی ها و ... می باشد و وجود آن ها در منطقه نشان دهندۀ سالم بودن یک اکوسیستم آبزی بشمار می آید.

لارو کادیس فلای در محیط های آبی یافت می شود و اغلب در لانه هایی ساخته شده از جنس مواد مختلف از جمله برگ، چوب، شن و سنگریزه،شاخه های درختان و ... زندگی می کنند که یکی از نکات مهم اختصاصی بودن لانه ها در آن است که هر کدام از این لاروها در لانه های مشخص و متمایزی زندگی می کنند. از طرفی لانه ساخته شده توسط لارو جوان با لانه ای که توسط یک لارو مسن ساخته شده کاملا متفاوت است ولی در هر حال مواد به کار گرفته شده در ساخت لانه توسط رشته های ابریشمی و مواد سیمانی به هم متصل می شود. لارو کادیسفلای گیاه خوار می باشد و مواد ابریشمی برای ساخت لانه را توسط بزاق دهان خود تولید می کند.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi