سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی ساس

حشره ساس تختخوابی یک نوع حشره ریز و کوچک است که بیشتر در تختخواب و اطراف آن مخفی می شوند. این حشرات از جنس Cimex هستند و مهمترین گونه آن از خانواده Cimex lectularius نام دارند.

حشره ساس تختخوابی از طریق خزیدن و پیشروی به دنبال میزبان خود، که عموماً انسان است، به دنبال غذا می‌گردد. آن‌ها شب‌ها به ما نزدیک می‌شوند و به وسیله اندامک دهانی به پوست فرد حمله کرده و خون را جذب می‌کنند. به‌طور کلی، گزیدن این حشره‌ها  اغلب در طول شب رخ می‌دهد و از طریق نیش کوچکی که در دهان خزاننده خود دارند، به پوست فرد نفوذ می‌کنند.

مدیریت تلفیقی آفات یک رویکرد موثر و حساس برای مدیریت آفات جهت ریشه کنی و نابودی آفات به شمار می آید. در برنامه های IPM از اطلاعات مربوط به چرخه زندگی آفات و تعامل آنها با مردم و محیط زیست استفاده می کنند.

IPM از تمام گزینه های مناسب مدیریت آفات، از جمله استفاده عاقلانه از آفت کش های با کیفیت جهت کنترل آفات بهره می برد. اگرچه برخی مواقع ساس ممکن است به تنهایی با ابزارهای غیرشیمیایی کنترل شود اما این رویکرد اغلب بسیار دشوار و غیرممکن می باشد.

برنامه جامع کنترل ساس به روش IPM ممکن است شامل تعدادی روش غیر شیمیایی و شیمیایی باشد. برخی از این موارد در بخش های بعدی توضیح داده شده است.

 

bedbugs service

 

روشهای غیر شیمیایی مبارزه با ساس

 • ملحفه و لباس را به مدت 50 دقیقه در دمای بالا حدود 50 تا 60 درجه ، در لباسشویی قرار دهید تا ساس از بین برود (شستن معمولی به هیچ عنوان ساس را از بین نمی برد)
 • وسایل آلوده به ساس (مانند مبلمان، چمدان، سایر مواردی که نمی توانند در خشک کن لباس قرار گیرند) و یا مناطق (به عنوان مثال، یک اتاق در یک خانه یا آپارتمان، یا یک خانه کامل) تا حداقل 60 درجه سانتی گراد (تقریباً) حرارت داده شود.
 • هر چه دما بالاتر باشد، زمان لازم برای از بین بردن ساس کوتاهتر است.
 • لباس ها را در منفی 25 درجه به مدت 3 روز سرما دهید.
 • هر چه دما سردتر باشد، زمان کمتری برای از بین بردن ساس نیاز دارید.
 • فریزرهای خانگی ممکن است برای از بین بردن ساس ها به اندازه کافی سرد نباشد. همیشه از دماسنج برای اندازه گیری دما استفاده کنید.
 • از کاور مخصوص تشک استفاده کنید.
 • وسایل بدون استفاده و بسیار آلوده را از منزل دور بیاندازید.

سمپاشی با سموم گیاهی

استفاده از آفت کش های گیاهی و سموم استاندارد

 • از یک استراتژی جامع برای کنترل ساس استفاده کنید - استفاده از آفت کش ها باید تنها بخشی از یک برنامه ترکیبی IPM جهت نابودی ساس باشد.
 •  استفاده مجدد سموم مصرفی یا امتحان سموم جدیدتر، « وقتی درمان ها جواب نمی دهد» را متوقف کنید تا سوش مقاوم در ساس ایجاد نشود.
 • بهتر است برای بازرسی محل سکونت خود با یک متخصص مدیریت دفع آفات مانند شرکت سمپاشی نگین دشت مشورت کنید.
 • از متخصصین با تجربه و زیر نظر وزارت بهداشت مانند شرکت سمپاشی نگین دشت کمک بخواهید.
 • از سمومی با درجه سمیت بسیار کم استفاده کنید.

یکی از مهمترین آفت هایی که در منازل، بهداشت افراد خانواده را به خطر می اندازد حشره ساس تختخوابی می باشد. عده زیادی از افراد به اشتباه این حشره را ساس می دانند توجه داشته باشید ساس ها گونه های متنوعی دارند که در ایران تنها گونه ساس تختخوابی رایج است. تاکنون از لحاظ علمی انتقال هیچ بیماری توسط ساس تختخوابی اثبات یا گزارش نشده است و تنها به دلیل پیامدهای اقتصادی و به خطر افتادن سلامت روانی افراد و از همه مهمتر مشکلات پوستی ناشی از گزش ساس ، باید جهت سمپاشی ساس در منزل به صورت اصولی توسط کارشناسان حشره شناسی اقدام به سمپاشی ساس تختخوابی نمود. سمپاشی ساس تختخوابی به هیچ عنوان نباید توسط خود افراد یا به شکل خود درمانی صورت گیرد چون علاوه بر مقاومت ساس تختخوابی نسبت به سموم باعث به تأخیر انداختن پروسه ریشه کنی ساس تختخوابی خواهد شد.

bed bugs sampashi

قبل از اعزام اکیپ عملیات سمپاشی ساس به محل، کارشناسان شرکت نکاتی را در جهت آماده سازی منزل قبل از انجام عملیات سمپاشی ساس به مشتری اعلام می کنند و نحوه ترک منزل بدون آنکه ساس را با وسایل و لباس ها به منزل دیگری منتقل کنند را به شما آموزش می دهند.در صورتی که به شواهدی مبنی بر وجود ساس در محل سکونت خود پی بردید و تصمیم به ریشه کنی و پاکسازی منزل خود گرفته اید متخصصین شرکت سمپاشی نگین دشت در رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدام خواهند کرد. ساس تختخوابی حشره بسیار موذی که در درزها پنهان شده و پیدا کردن این حشره کار بسیار سختی می باشد متخصصین حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده اند و در اولین بازدید از محل شما بخصوص مخفیگاه های ساس مانند تخت، مبلمان، فرش، پرده و کمد لباس ها و ... از طرفی شکاف و درز موجود در دیوار و سایر وسایل میزان آلودگی محیط را بررسی می کنند. بررسی محل های آلوده از اتاق خواب شروع شده سپس کل منزل و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

ریشه کنی ساس تختخوابی بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین شرکت سمپاشی نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی ساس این اطمینان را به شما می دهند که منزل شما از وجود ساس پاکسازی شده است و بهترین راهکار را جهت نگهداری و حفاظت از محل سکونت شما در مقابل ورود مجدد این حشره موذی ارائه می دهند. عملیات سمپاشی ساس شامل گارانتی معتبر مورد تأیید وزارت بهداشت می باشد. 

مشکلات و خطرات وجود ساس در منزل

واکنش آلرژیکی پوست افراد نسبت به نیش ساس تختخوابی بسیار متفاوت می باشد. برخی افراد هیچ واکنش پوستی نسبت به گزش ساس از خود نشان نمی دهند، برخی افراد فقط علامت گزش و برخی فقط خارش پوست را دارند از طرفی برخی افراد علائم بسیار شدید پوستی داشته که منجر به شوک آنافلاکسی می شود و در برخی موارد محل گزش دچار عفونت ثانویه می شود و سطح هیستامین افراد تا ۲۰ برابر افزایش می یابد که در این صورت باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنند. 

جهت درمان واکنش های پوست به گزش ساس تختخوابی در صورت مشاهده واکنش های آلرژیکی باید به پزشک متخصص پوست مراجعه نمود تا با استفاده از انواع آنتی هیستامین های خوراکی و تزریقی اقدام به درمان کنند. در صورت ایجاد خارش در محل گزش ساس تختخوابی،با تجویز پزشک استفاده از آنتی هیستامین ها و پمادهای ضدالتهاب می تواند مؤثر می باشد و یا استفاده از پماد و کرم های ضد خارش از جمله پماد کلوبتازول خارش کاهش می یابد. در صورت بروز عفونت در محل گزش ساس تختخوابی، پزشک با تجویز انواع آنتی بیوتیک های خوراکی اقدام به درمان می نماید در صورتی که عفونت در مراحل ابتدایی باشد استفاده از انواع ضدعفونی کننده ها جهت رفع عفونت توصیه می شود و ازطرفی شستشوی محل گزش با آب و صابون نیز محل گزش را ضدعفونی می کند.

در صورتی که عفونت یا واکنش جدی در محل گزش ساس تختخوابی ندارید با محلول آب و صابون محل گزش را ضدعفونی کنید و در صورت خارش در محل گزش از انواع پمادهای کورتیکواستروئید البته با تجویز پزشک یا با نظر دکتر داروساز استفاده نمایید.

ساس بر سلامت روان افرادی که در محل آلوده به ساس زندگی می کنند به دلیل اضطراب، بی خوابی و واکنش های سیستمیک اثرات نامطلوبی خواهد داشت .

اهمیت درمان و سمپاشی تضمینی ساس

جهت پیشگیری از وارد شدن آسیب اقتصادی به وسایل داخل منزل به محض مشکوک شدن به وجود ساس در منزل یا مشاهده هر یک از علائم وجود ساس در منزل، می توانید جهت سمپاشی ساس توسط کارشناس حشره شناس یا دفع آفات اقدام نموده تا از پیشرفت بیشتر آلودگی و نیاز به دور ریختن برخی از وسایل منزل جلوگیری نمایید.

خون تنها منبع تغذیه برای زنده ماندن ساس می باشد که جهت تأمین این منبع تغذیه جذب میزبان خونگرم از جمله انسان و یا سایر حیوانات خانگی می شود. دی اکسید کربن تولید شده حین بازدم از بدن میزبان و گرمای بدن میزبان ساس را جهت تغذیه جذب میزبان می کند تا بتواند از میزبان خود تغذیه نماید. ساس حین تغذیه مایع بزاقی را ترشح نموده که حاوی مواد ضدانعقادی است که از خونریزی محل گزش جلوگیری می نماید ضمن اینکه محل گزشبی حس شده و میزبان حین گزش متوجه گزیدگی ساس نخواهد شد.

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که تصور می کنند حشره ساس فقط اتاق خواب یا محدودۀ تشک خوشخواب آن ها را آلوده کرده است و حتی طی دوره های متوالی اقدام به سمپاشی و مبارزه آن محل نموده یا حتی تشک خود را تعویض می کنند ولی نتیجه ای برای آن ها حاصل نمی شود، علت اصلی آن است که ساس های تختخوابی بعد از ورود به داخل منزل در درز و شکاف مبل، تشک ، رختخواب، لباس ، پرده ،صندلی و ... پنهان شده تخم ریزی کرده  و سپس شروع به تکثیر نموده و در پایان جهت تغذیه جذب میزبان خود می شوند.

محل های مخفی شدن ساس در منزل

ساس تختخوابی روی بدن انسان زندگی نمی کنند آن ها در محدودۀ اطراف محل استراحت انسان مستقر می شوند و در صورت نیاز به تغذیه از محل پناهگاه خود خارج شده  تا از خون میزبان تغذیه کرده و دوباره در درز و شکاف ها اطراف محل استراحت انسان پنهان می شوند .

در صورت مشکوک بودن به وجود ساس در منزل در اولین فرصت با کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت تماس گرفته تا در جهت سمپاشی ساس با بهترین روش و سموم روز دنیا بدون ایجاد آلرژی در افراد،اقدام به ریشه کنی و سمپاشی ساس نموده و جهت پیشگیری از ورود مجدد این حشره به منزل، آموزش های لازم را به شما ارائه دهند.

از خدمات سمپاشی نگین دشت چه انتظاری باید داشت ساس ها می توانند به سرعت تکثیر شوند، بنابراین تشخیص زودهنگام برای جلوگیری از گسترش آلودگی اقدامی مؤثر و ضروری است. فرایند درمان ساس منزل شما، توسط شرکت نگین دشت بدین شکل می باشد که ابتدا منزل توسط کارشناس با دقت بازرسی می شود، سپس عملیات سمپاشی ساس با سموم خارجی و بدون ایجاد هر گونه آلرژی در افراد یا لک روی وسایل با نظارت مستقیم کارشناس اجرا می شود در پایان نکات بعد از سمپاشی، نحوه نظافت منزل و رعایت مسائل پیشگیری از ورود آلودگی مجدد به مشتری ارائه می گردد. شما عزیزان باید بدانید کلیه مراحل عملیات سمپاشی ساس نگین دشت شامل ضمانت و پشتیبانی کامل می باشد. ما از آخرین تکنولوژی مبارزه با ساس همواره استفاده می کنیم بنابراین می توانیم از خانه شما با یک برنامه مدون و مؤثر، متناسب با نیازهای خاص شما، منزلتان را از آلودگی ناشی از ساس محافظت کنیم. 

[col class="span6"]

[spvideo]https://www.aparat.com/v/dD8x7[/spvideo]

 

سوالات متداول سمپاشی ساس

ساس از کجا وارد منزل می شود؟

 آنها می توانند از سایر مناطق آلوده یا از مبلمان دست دوم بیایند . آنها می توانند با چمدان، کیف، کوله پشتی یا سایر وسایلی که روی سطوح نرم یا روکش شده قرار می گیرند، مخفی شوند. ساس اکثرا از طریق رفت و آمد به منازل آلود به راحتی به منزل ما منتقل شوند.

نشانه های وجود ساس در منزل چیست؟

 • لکه های خون روی ملحفه یا روبالشی و تشک شما.
 • لکه های سیاه یا زنگ زده از مدفوع ساس روی ملحفه ها و تشک ها، رختخواب و دیوارها.
 • لکه های مدفوع ساس، پوسته تخم مرغ یا پوست ریخته شده در مناطقی که ساس ها پنهان شده اند.
 • بوی زننده ساس.

موثرترین روش کنترل ساس چیست؟

هجوم ساس می تواند در اشکال و اندازه های مختلف باشد و بر اساس شرایط منزل می تواند به روش های مختلفی برای مبارزه و سمپاشی ساس نیاز داشته باشد. مبارزه و کنترل ساس نگین دشت با بازرسی کامل خانه شما آغاز می شود. متخصصان ما آموزش دیده اند تا علائم ساس را تشخیص دهند و محل پنهان شدن آنها را پیدا کنند. نگین دشت راه حلی سفارشی را به بهترین وجه متناسب با نیازهای شما، با استفاده از تکنیک های متعدد برای حل و رفع مشکل ساس شما توصیه می کند.

ساس کجا ها را گاز می گیرند؟

پاسخ کوتاه - هر کجا از بدن که پوشش لباس نداشته باشد می گزند. ساس ها از خون تغذیه می کنند، بنابراین شما، خانواده و حیوانات خانگی میز غذای آنها هستید.

ساس چه اندازه ای است

از آنجایی که اندازه ساس بالغ شبیه دانه سیب است، اکثر مردم می توانند این حشره را بدون ذره بین ببینند. با این حال، از آنجایی که این حشرات شب زنده دار و مرموز هستند، بهتر است متخصص آن ها را شناسایی کند. ساس ها در حالی که انسان ها در خواب هستند تغذیه می کنند، بنابراین ساکنان معمولاً برای مشاهده هجوم باید به علائم دیگری مانند گزش و لکه های فضولات آن ها اعتماد کنند.

چگونه ساس را ریشه کن کنیم؟

 • ملافه‌ها، پرده‌ها و لباس‌ها را در آب داغ تمیز کنید و در بالاترین درجه خشک‌کن خشک کنید. ...
 • از یک برس سفت برای تمیز کردن درزهای تشک استفاده کنید تا ساس‌ها و تخم‌های آن‌ها را قبل از جاروبرقی پاک کنید.
 • تخت و اطراف خود را مرتباً جاروبرقی بکشید.
 • در صورت مشکوک شدن به وجود ساس در منزل در اولین فرصت با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا در جهت سمپاشی ساس با بهترین روش و سموم روز دنیا بدون آلرژی اقدام به ریشه کنی و سمپاشی ساس نموده و جهت پیشگیری از ورود مجدد این حشره به منزل به شما مشاوره دهند.

آیا ساس همه افراد منزل را نیش می زند"]

ساس اهل انتخاب نیستند. تا زمانی که وعده های غذایی خون گرم شما در دسترس باشد، گزش ساس ادامه خواهد داشت. اما این گزش در برخی به صورت آلرژی پوستی اتفاق می افتد در برخی بدون علایم می باشد.

آیا ساس ها می توانند در داخل یا اطراف بدن شما پنهان شوند؟

نه، ساس معمولا روی بدن شما پنهان نمی شود. ساس ها به دلیل توانایی هایشان در اتوتوپ معروف هستند، آن ها معمولا از طریق لباس و چمدان انتقال می یابند. پس از تغذیه ساس ها باید به مکانی امن برای هضم غذا فرار کنند. اغلب اوقات مردم ساس‌ها را با حشرات مشابهی مانند شپش اشتباه می‌گیرند، زیرا این آفات تا زمانی مرگ در موهای شما زندگی می‌کنند.

علائم ساس در موی سر؟

ساس ها بر خلاف شپش، کنه و سایر آفات خونخوار دوست دارند از پوست بدن لخت که در دسترسی آسان است تغذیه کنند.

شامل گردن، صورت، بازوها، پاها و سایر نواحی بدن با موهای کم است.

اگر کچل هستید ساس ممکن است، روی سرتان را گاز بگیرد، اما در غیر این صورت، بعید است که پوست سر را هدف قرار دهند.

ساس ها همچنین محیط های خنک را ترجیح می دهند، به این معنی که آنها به سادگی قربانی خود را گاز می گیرند و برای هضم به مخفیگاه خود برمی گردند.

آیا ساس وارد گوش شما می شود؟

وقتی مردم در خواب عمیق هستند ساس دور صورتشان می‌خزند. ما به طور طبیعی ترس از خزیدن ساس در بدن خود دارند .

در واقع تقریبا بعید است ساس وارد گوش انسان شود. ساس ها موجودات باهوش و زیرکی هستند که هیچ علاقه ای به سرگردانی و وارد شدن به داخل بدن انسان را ندارند.

ساس‌ها می‌توانند هر آنچه را که نیاز دارند را در سطح بدن شما به دست آورند.

این موجودات خرطوم خاصی دارند که به آنها اجازه می دهد از طریق گاز گرفتن به خون شما دست بیابند. 

 

 

منابع ساس

 علایم نیش و گزش ساس چیست؟

ویژگی های نیش ساس و نحوه تاثیر آنها بر سلامتی را بیاموزید.

بیشتر بدانید

درمان و سمپاشی ساس تختخوابی چگونه است؟

بیاموزید که ساس ها چگونه وارد خانه شما می شوند، به چه چیزهای جذب می شوند و کجا پنهان می شوند.

بیشتر بدانید

 علایم و نشانه های وجود ساس در منزل چیست؟

علائم ساس را بیاموزید تا مشخص شود آیا ممکن است به ساس مبتلا شده باشید.

 روش های پیشگیری از ورود ساس به منزل

 راههای پیشگیری از ورود مجدد ساس به منزل را به صورت کامل به شما آموزش میدهیم

بیشتر بدانید

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi