سبد خرید خالی می باشد

تصاویر ساس

جالب است بدانید فقط یک ساس ماده بالغ در منزل شما می تواند در مدت زمان کوتاه (سه ماه) حدود 300 حشره  ساس بالغ و 1000 تخم ساس ایجاد کند.

آیا می توانید ساس ها را با چشم خود ببینید؟

برای کسانی که نمی‌دانند آیا ساس‌ها را می توان با چشم معمولی مشاهده کرد یا خیر؟ پاسخ کوتاه این است که: بله به راحتی ساس قابل دیدن می باشد

ساس‌های تخت بالغ تقریباً به اندازه، شکل و رنگ دانه‌های سیب هستند، بنابراین مطمئناً با چشم انسان قابل مشاهده می باشند.

 حشره ساس بالغ به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و اشکال صاف ، بیضی و همچنین وجود موهای میکروسکوپی در تمام طول بدن قابل مشاهده می باشند.

طول ساس بالغ حدود  4 الی 5 میلیمتر و عرض آن 1.5 الی 3 میلیمتر می باشد. تخم این حشرات بیضی شکل و بسیار شفاف بوده و رنگ این حشرات در طول مدت زمان تغذیه آن ها از رنگ روشن شروع به قهوه ای شدن می کنند (پس از تغذیه از خون گرم انسان). تا زمانی که تخم کاملاً بالغ شود گاهی افراد این حشره را با حشراتی مانند سوسک ریز آلمانی اشتباه می گیرند.

تنها غذای ساس خون انسان و سایر حیوانات می باشد مگر آنکه انسانی در دسترس آن ها نباشد که از خون سایر حیوانات خانگی تغذیه کنند، این حشره سریعا جذب میزبان خود شده و عوامل جذب آن ها شامل دی اکسید کربن ، گرما و برخی از مواد شیمیایی خاص است که از بدن انسان دفع می شود.

ساس با ایجاد دو سوراخ روی سطح پوست میزبان خود و نیز از طریق دو لوله شروع به تغذیه از خون میزبان می کند، ابتدا از طریق یکی از این لوله ها بزاق خود را که حاوی مواد ضد انعقادی و بی حس کننده می باشد تزریق کرده و از طریق لولۀ دیگر از خون انسان تغذیه می نماید  ، مرحله تغذیه از خون در ساس  5 الی 10 دقیقه طول کشیده که پس از آن به محل مخفیگاه خود برگشته و مجدد در زیستگاه خود پنهان می شوند. ساس هر 5 الی 10 روز از خون انسان تغذیه می کنند.

ساس می تواند در هوای سرد به مدت یکسال و در درجه حرارت بالای 30 درجه، حدود 5 ماه زنده بماند.

عکس گزیدگی ناشی از ساس، اندازه ساس ، عکس نیش ساس ، نوع گزش ساس ، نوع نیش ساس ، عکس نمف یا نوزاد ساس و ... را به شما ارائه داده ایم کافیست شما بر روی عکس مورد نظر کلیک کنید.

مجموع تصاویر شناخت ساس تختخوابی در منزل

 

مقالات آموزشی سمپاشی ساس:

ساس هر چند وقت یکبار نیاز به تغذیه از خون انسان دارد؟

معمولاً ساس شب ها از خون گرم انسان تغذیه می کند ولی مانند بسیاری از حشرات مکنده و خونخوار، تعداد دفعات تغذیه ساس از خون انسان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

آموزش شناسایی و گزش ساس در منزل؟ 

 وجود لکه های خون ، لکه های سیاه جوهری شکل و تیره رنگ نشان دهنده وجود فضله و مدفوع ساس می باشد و از طرفی مشاهده پوسته های بدنشان از نشانه های وجود آلودگی ساس تختخوابی در منزل می باشد.

نشانه های وجود و حمله ساس در منزل چگونه است؟ 

نشانه های اولیه آلودگی ساس در منزل شامل فضله و مدفوع ساس به شکل لکه های قهوه ای و تیره رنگ در قسمت های تشک و وسایل خواب و یا مشاهده لکه های خون روی ملحفه و روبالشی  می باشد ...

 آیا ساس ها بیماری را انتقال می دهند؟

 "ساس قاتل" یا "دماغ خرطومی" با اندازه حدود 2 تا 3 سانتیمتر از گونه خانواده رودوویده می باشد که پس از خونخواری عامل انتقال بیماری (تریپانوزوم کروزی) که یک بیماری مرگ آور و خطرناک است.

انواع مختلف ساس ها

شایع ترین ساس ، از نوع ساس تختخوابی Cimex lectulariusl می باشد که بسیار با محیط زندگی انسان سازگار بوده و در آب و هوای معتدل زندگی می کنند.

تصاویر ساس 

مجموعه تصاویر ساس به همراه توضیحات و نکات مهم در شناخت ساس تختخوابی

آیا ساس پرش دارد؟ 

 ساس ها فاقد بال هستند و قابلیت پرواز کردن را ندارند بر خلاف دیگر حشرات بدون بال مانند کک ها، ساس ها قادر به پریدن در فاصله طولانی نیستند و فقط ...

روش های پیشگیری از ورود ساس به منزل

 در این مقاله چند مورد که بیشترین راه انتقال ساس ها توسط افراد به محل سکونت شما می باشد را تا حد امکان به شما آموزش می دهیم.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi