سبد خرید خالی می باشد

نشانه های وجود ساس در منزل | ساس از چی به وجود می آید

 • نام حشره : ساس تختخوابی
 • بدون بال هستند
 • نیم سانتی متر طول دارند
 • بدنی صاف و بیضی شکل
 • شش پا دارند سر گرد جدا از بدن
 •  رنگ قهوه ای روشن دارند و پس از خوردن خون به رنگ قرمز مایل به زنگ زدگی تغییر می کنند
 • چرخه زندگی پیچیده ای دارند که شامل مراحل زیادی از توسعه است
 • توانایی زنده ماندن بدون تغذیه برای ماه ها را دارند

11. نشانه های اولیه وجود ساس در منزل:

 

 • تحریکات پوستی از جمله گزش
 • لکه های قهوه ای یا مشکی (اطراف تختخواب)
 • لکه های خون در ملحفه، بالش و یا تشک
 • مشاهده حشرات مرده زیر تختخواب و مبل یا اطراف فرش
 • استشمام بویی شبیه به کپک زدگی در منزل 
 • مشاهده برجستگی های قرمز یا جوش روی سطح پوست
 • خواب آشفته  یا بی خوابی
 • واکنش های نامطلوب پوستی و آلرژیکی
 • تغییر رفتار حیوانات خانگی
 • مشاهده پوره یا تخم در کناره های چهارچوب تخت
 • مشاهده ساس های بالغ در زیر تشک و  تختخواب

حشره ساس بدنی صاف، تخت دارد که این شکل ظاهر به آن ها این امکان را می دهد که در طی روز زمانی که فعالیت ندارند به راحتی از دید انسان مخفی شوند. البته شکل ظاهری حشره ساس تختخوابی ماده کمی پهن تر و ساس نر کشیده تر می باشد و از این طریق می توان جنس نر و ماده را از هم تشخیص داد. ساس ها در تشک تختخواب ، کناره های تخت، بالش، پشتی، درز مبلمان، پرزهای فرش، چهارچوب ها درب و پنجره، چین پرده ها، داخل کمد دیواری و کشوها و ... بخصوص در محل های که تجمع وسایل زیاد است به راحتی پنهان می شوند. محل هایی مانند درز و شکاف های تشک و فنر های موجود در آن بهترین جایی است که آن ها مخفی می شوند تا به راحتی در شب به میزبان خود دسترسی داشته باشند.

شناسایی محل تجمع کلونی حشره ساس جهت تشخیص ابتدایی آلودگی ساس در محل سکونت امری ضروری و الزامی نیست.  تشخیص نشانه های اولیه وجود ساس که شامل مشاهده فضله و مدفوع آن ها به شکل لکه های قهوه ای و تیره رنگ در قسمت کناره و درز های تشک و یا وسایل خواب و یا مشاهده لکه های خون به صورت تصادفی بر روی ملحفه تشک و بالش وجود آلودگی در محل را اثبات می نماید در برخی مواقع در آلودگی ابتدایی حتی گزش پوست افراد از نشانه های وجود ساس می باشد البته نوع گزش ساس با سایر حشرات مکنده تفاوت دارد.

حشره ساس معمولاً ممکن است از طریق چمدان، کیف دستی و سایر وسایل همراه با شما به محل سکونت شما انتقال پیدا کند و به سرعت در محل انتشار  می یابد. آلودگی ساس و وجود آن در وسایل داخل محل سکونت، هتل ها، بیمارستان ها، خوابگاه ها و دیگر اقامتگاه هایی که انسان در آن سکونت دارد مشکلاتی را برای افراد چه از لحاظ عاطفی و روحی و چه از نظر مشکلات اقتصادی به وجود می آورد که به دلیل سایز کوچکی که ساس ها دارند به راحتی در درز و شکاف وسایل خواب یا مبلمان و ... پنهان شده و به همین دلیل کنترل آلودگی ساس و مبارزه با آن ها می تواند کمی دشوار بوده و امری کاملاً تخصصی می باشد.

فیلم آموزشی شناخت و شناسایی ساس

ساس از چی بوجود می آید؟

 • ساس ها علاقه عجیبی به جابجایی و سفر کردن از طریق حمل با وسایل شخصی و لباس های شما دارند. آنها می توانند از طریق مبلمان، ملحفه، چمدان، جعبه و لباس و سایر وسایل  از یک محل آلوده به خانه دیگر نقل مکان کنند.
 • افرادی که در خوابگاه های دانشجویی، کارمندی،کارگری شامل ساختمان سازی و یا رستوران ها و ... سکونت دارند و یا سربازانی که در پادگان ها اقامت دارند می توانند از این طریق ساس را به منزل خود انتقال دهند.
 • افرادی که زیاد سفر می کنند و بیشتر در هتل های آلوده به ساس اقامت دارند و یا افرادی که بیشتر از طریق هواپیما، کشتی، قطار و.... سفر می کنند در صورت عدم رعایت اقدامات لازم امکان انتقال ساس را به محل زندگی خود را خواهند داشت.

علایم حضور ساس در منزل چیست؟

حضور ساس در محیط معمولاً با علائم مختلفی قابل تشخیص است. در ادامه، علائم وجود ساس در منزل را اشاره می کنیم.

لکه‌های خون: اگر ساسی در محلی مانند تخت‌خواب یا مبلمان حضور داشته باشد و پس از تغذیه، ممکن است لکه‌هایی از خون روی سطوح قابل مشاهده باشد که این می‌تواند به عنوان نشانه حضور آنها تلقی شود.

پوست اندازی: فرایند پوست‌اندازی ساس بستگی به شرایط محیطی، دما، مواد غذایی موجود و میزبان مورد نظر دارد. اما به طور کلی، ساس‌ها معمولاً به دوره‌های زمانی مشخصی پوست‌اندازی می‌کنند که به عنوان یک دورهٔ تکاملی شناخته می‌شود. این دوره ممکن است از چند هفته تا چند ماه متغیر باشد.

در مورد شکل پوسته پس از پوست‌اندازی، معمولاً پوسته‌ای که از بدن ساس جدا شده است، شبیه به پوسته‌ای خشک و سفت است. این پوسته معمولاً دارای رنگ سفید یا تیره‌تر است و ممکن است در نگاه اول به عنوان ساس شناخته شود. بعد از پوست‌اندازی، ساس ممکن است در دوره‌ای از زمان برای تازه شدن و رشد دوباره خود، به جستجوی میزبان جدید بپردازد.

بوی متفاوت: حضور ساس ممکن است با بوی نامطبوع و متفاوتی همراه باشد که معمولاً به عنوان بوی شیرین و بی‌ترتیب توصیف می‌شود. این بو می‌تواند به وجود این حشرات اشاره داشته باشد.

علائم گزش پوستی: در برخی افراد، گزش و آلرژی پوستی مانند خارش، قرمزی و آثار آن ممکن است ناشی از حضور ساس باشد.

لکه های سیاه: مدفوع ساس معمولاً به شکل دانه‌های کوچک و تیره‌رنگ است، اما باید توجه داشت که شکل و ویژگی‌های آن ممکن است بسته به نوع ساس و غذایی که مصرف کرده باشد، متغیر باشد.مدفوع ساس به شکل جوهر روان نویس در کنار تشک کاملا مشخص می باشد.

کمک خواستید؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم

با گارانتی کتبی

ساعت اداری در خدمتیم

سمپاشی ساس زیر نظر دانشگاه شهید بهشتی

چگونه از دست ساس خلاص شویم؟

یکی از نکاتی که کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت همواره در سمپاشی ساس به آن توجه می کنند درک مشتری است در نتیجه نحوۀ  مشاوره و صحبت کردن با افرادی که با مشکل ساس مواجه هستند بسیار مهم است. چرا که آن ها با ناراحتی های عصبی و اضطراب شدید درگیر هستند. جنبه های روانی ناشی از وجود ساس ها در منزل، مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می آورد.

توصیه میشود هیچ وقت سعی نکنید خودتان با روش های خود درمانی اقدام به سمپاشی ساس کنید. مهم ترین نکته در بحث ریشه کنی و درمان ساس استفاده از دانش کارشناسان ماهر دفع آفات برای سمپاشی ساس می باشد. پس بهتر است در مواجه با ساس ها به جای خود درمانی که باعث ایجاد مقاومت بیشتر در حشره ساس و انتشار بیشتر آلودگی در محل شود ، هر چه سریعتر با مهندسان و کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت جهت مشاوره تماس بگیرید و از خدمات شرکت نگین دشت در جهت نابودی و ریشه کنی کامل ساس تختخوابی بهره مند شوید.

مراحل سمپاشی ساس نگین دشت

محصولی موثر و کارآمد برای ریشه کنی مورچه ها

01 گام اول: بازرسی و نظارت

 • قبل از اعزام اکیپ عملیات سمپاشی ساس ، شرکت نکاتی را در جهت آماده سازی منزل برای سمپاشی ساس به مشتری اعلام می کنند و نحوه ترک منزل بدون آنکه ساس را با وسایل و لباس ها به منزل دیگری منتقل کنند را به شما آموزش می دهند.در صورتی که به شواهدی مبنی بر وجود ساس در محل سکونت خود پی بردید و تصمیم به ریشه کنی و پاکسازی منزل خود گرفته اید متخصصین شرکت سمپاشی نگین دشت در رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدام خواهند کرد.ساس تختخوابی حشره بسیار موذی که در درزها پنهان شده و پیدا کردن این حشره کار بسیار سختی می باشد متخصصین حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده و در اولین بازدید از محل شما بخصوص محل هایی مانند تخت، مبلمان، فرش، پرده و لباسها و ... از طرفی شکاف و درز موجود در دیوار و وسایل میزان آلودگی را بررسی می کنند.بررسی محل های آلوده از اتاق خواب شروع شده ، کل منزل و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

02 گام دوم: اجرای عملیات سمپاشی ساس

 • پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. این شرکت با استفاده از سموم خارجی مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به ریشه کنی ساس نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروها اقدام به سمپاشی نموده قابل ذکر است با روش ارائه شده تخم و لارو حشرات نیز ریشه کن شده و دیگر به بلوغ نرسیده و از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد نخواهد داشت.شرکت با یک مرحله سمپاشی ساس منزل شما را ریشه کن می کند.
03 گام سوم: نظارت و پشتیبانی
 • ریشه کنی ساس تختخوابی بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی ساس شما را مطمئن کرده و بهترین راهکار را برای نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند.تمام سمپاشی های ساس شامل گارانتی معتبر می باشد
logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi