سبد خرید خالی می باشد

روش موثر برای پیشگیری از ورود ساس تختخوابی

17 روش موثر برای پیشگیری از ورود ساس تختخوابی به منزل به پیشنهاد شرکت سمپاشی نگین دشت

1: کاور کلید پریزها (محیط مناسب برای مخفی شدن ساس محسوب می شود)

2: وکیوم لباس در کیسه های پلاستیکی 

3: جلوگیری از خود درمانی و کمک گرفتن از شرکت های سمپاشی نگین دشت

4: آشنایی با نشانه های وجود ساس ( مانند نوع گزش، لک های سیاه روی تشک و ...)

5: استفاده از جارو برقی

6: بازرسی محل استراحت و خواب حیوان خانگی در منزل

7: کاهش تراکم وسایل منزل و ایجاد نظم 

8: کاور تشک خوشخواب

9: استفاده از متریال مناسب جهت جلوگیری از بالا آمدن ساس از تختخواب 

10: بازدید دوره ای مبلمان

11: ممانعت از خرید وسایل دست دوم منزل 

12: پرهیز از کاور و کارتن های نامناسب در هنگام اثباب کشی

13: حفظ اصول بهسازی محیط منزل

14: آگاهی از وجود ساس در اماکن عمومی مانند فروشگاه ها ، هتل ها ، قطار ها و...

15: در هنگام مسافرت اتاق هتل و چمدان را کاملا چک کنید تا ساس از مسافرت به منزل شما انتقال پیدا نکند

16: لباس ها را پس از گرفتن از خشکشویی کامل چک شود

17: ساس را با سایر حشرات اشتباه نگیرید

در این مقاله بیشترین راه های انتقال ساس توسط افراد به محل سکونت را تا حد امکان به شما آموزش می دهیم. در واقع آشنایی با این روش ها تا حد امکان از ورود ساس به محل سکونت شما پیشگیری می نماید.

ساس ها علاقه عجیبی به جابجایی و سفر کردن از طریق حمل با وسایل شخصی و  لباس های شما دارند. آنها می توانند از طریق مبلمان، ملحفه، چمدان، جعبه و لباس و سایر وسایل  از یک محل آلوده به خانه دیگر نقل مکان کنند.

اگرچه ساس ها معمولاً هر 5 تا 10 روز از خون گرم میزبان تغذیه می کنند ولی با این حال حشرات کاملاً انعطاف پذیری هستند، آنها قادرند چندین ماه یا حتی تا یک سال بدون تغذیه زنده بمانند.

کارشناسان و متخصصان دفع آفات شرکت سمپاشی نگین دشت که در آزمایشگاه با حشره ساس سر و کار دارند از این طریق امکان انتقال ساس با لباس هایشان به منزل شخصی خود را خواهند داشت و باید تا حد امکان اقدامات احتیاطی لازم را رعایت نمایند از طرفی کارشناسانی که به طور مداوم در آپارتمان های آلوده به ساس جهت بازدید تردد دارند و یا در شرکت های سمپاشی مشغول به فعالیت هستند و جهت سمپاشی ساس به منازل اعزام می شوند، بیشتر در معرض انتقال ساس به محل زندگیشان می باشند.

افرادی که زیاد سفر می کنند و بیشتر در هتل های آلوده به ساس اقامت دارند و یا افرادی که بیشتر از طریق هواپیما، کشتی، قطار و.... سفر می کنند در صورت عدم رعایت اقدامات لازم امکان انتقال ساس را به محل زندگی خود را خواهند داشت.

افرادی که در خوابگاه های دانشجویی، کارمندی،کارگری شامل ساختمان سازی و یا رستوران ها و ... سکونت دارند و یا سربازانی که در پادگان ها اقامت دارند می توانند از این طریق ساس را به منزل خود انتقال دهند.

 چه اقداماتی را جهت پیشگیری از ورود ساس به منزلمان می توانیم انجام دهیم؟

 

کارشناسانی که در آزمایشگاه شرکت نگین دشت بر روی حشره ساس تحقیق می کنند، ساس ها را در یک اتاق کاملاً حفاظت شده نگهداری می کنند که دور تا دور اتاق با نوار چسب هایی محصور شده است که ساس ها قادر به راه رفتن بر روی این نوارها نیستند و در نتیجه نمی توانند از آن محیط فرار کنند و در حین تغذیه تنها از طریق یک درب پارچه ای قطعۀ دهانی خود را جهت تغذیه وارد منبع تغذیه مورد نظر نموده تا از خون میزبان تغذیه نمایند با این تمهیدات دیگر ساس ها از طریق لباس و یا سایر وسایل افراد مستقر در آزمایشگاه ها به سایر قسمت ها  انتقال نمی یابد.ساس تختخوابی

اگر شما وارد یک محیط آلوده به ساس شدید در هنگام ترک محل ابتدا کفش های خود را با دقت چک کرده که هیچ ساسی به داخل آن رسوخ نکرده باشد. قبل از ورود به منزل لباس های خود را در محلی مانند پارکینگ در آورده و بلافاصله آن را داخل ماشین لباسشویی قرار داده و  با آب بالای 50 یا 60 درجه شستشو داده و در صورت وجود خشک کن در منزل، لباس ها را در خشک کن قرار داده در غیر اینصورت آن ها را زیر آفتاب پهن کرده تا خشک شوند وسپس لباس ها را اتو بخار بزنید.BedBug Inspection negindasht 500 × 316  سمپاشی ساس تختخوابی

در صورتی که قصد دارید به مدت چند روز در یک هتل اقامت داشته باشید(بخصوص در فصل تابستان به دلیل حجم سفر های تابستانی) قبل از اینکه در اتاق مورد نظر مستقر شوید و چمدان های خود را وارد نمایید، باید بلافاصله پس از ورود، تختخواب و تشک خود را به طور کامل بررسی کرده تا در صورت مشاهده آلودگی بتوانید اتاق خود را در اسرع وقت تعویض کنید. چمدان و ساک های خود را حتما بر روی یک محل بلند که از زمین فاصله داشته باشد قرار دهید که در این حالت احتمال انتقال ساس ها به داخل چمدان و ساک شما کمتر خواهد بود. از اقدامات محتاطانه تر آن است که چمدان ها را داخل وان حمام قرار دهید که در این حالت احتمال بسیار کمی برای ورود ساس به داخل چمدان ها وجود خواهد داشت. لباس ها را در طول زمان استقرار خود در هتل، یا در همان چمدان نگه داشته و یا در کمد آویزان کنید و به هیچ عنوان روی تختخواب یا زمین قرار ندهید چون در این حالت ساس ها به راحتی با لباس های شما وارد ساک و چمدان می شوند.

استفاده از غلطک پرزگیر برای لباس ها در حین بازگشت از سفر کمک شایانی به اطمینان خاطر شما از عدم وجود ساس بر روی لباس هایتان خواهد کرد. توصیه ما به شما این است که حتما یک عدد از این غلتک ها در سفر به همراه داشته باشید تا لباس های داخل چمدان و لباس های تنِ تان را قبل از ورود به منزل چک کنید از طرفی در صورت عدم زمان کافی برای چک کردن بهتر است چمدان ها را داخل کاور و پلاستیک های زبالۀ بزرگ قرار داده و قبل از ورود به منزل ابتدا لباس ها را کاملاً با غلتک پرزگیر چک کنید. لازم به ذکر است شستشو لباس ها و وسایل منزل جهت ریشه کنی و نابودی ساس ها امری غیرضروری و بی فایده است حتی در مواردی که در خانه دستگاه بخار یا خشک کن موجود باشد و فقط جهت خروج ازمنزل لباس ها باید با آب بالای 50 یا 60 درجه شستشد داده شود و سپس اتوی بخار لباس های امری بسیار ضروری و الزامی است تا از انتقال ساس به سایر منازل پیشگیری شود.

 نحوۀ بررسی اتاق هتل و محل اقامت در سفر، جهت بررسی وجود حشره ساس


prevent bed bugs 1200 × 7700

 در سفر حتماً یک چراغ قوۀ کوچک به همراه داشته باشید چون نور اتاق های هتل بسیار ضعیف می باشد و از این جهت مشاهده و بازرسی ساس ها و فضله های آن را برای شما دشوار می گردد.

ابتدا ملحفه و روتختی ها را پس از بررسی کامل کنار زده و زیر ملحفه ها را کاملاً بررسی می کنید، باید توجه کنیم که هیچ لکه جوهر، خون و یا حشره ای روی آن مشاهده نمی شود سپس درزها و شکاف های تشک را کامل بررسی کرده چون درزها و شکاف های کناره های تشک محل مناسبی برای مخفی شدن ساس ها می باشد بخصوص قسمت برچسب تشک ها جهت مخفی شدن ساس ها راحت تر می باشد.

کلیه چهارچوب تختخواب را بازرسی نموده فقط باید دقت کنیم که فضله های ناشی از ساس را با ذرات گرد و غبار اشتباه نگیرید. تا حد امکان تشک را بلند کرده تا زیر تشک را نیز چک نموده و از عدم وجود ساس ها در اتاق اطمینان حاصل کنید.

تاج تختخواب محل اصلی و ابتدایی در جهت تجمع آلودگی ساس ها می باشد که اکثراً چون با دیوار اتاق در ارتباط می باشد، باید سعی شود که تا حد امکان دیوار پشتی را هم چک کنید .

از محل های دیگر تجمع آلودگی ساس ها پایه های تختخواب می باشد که محل مناسبی برای استقرار ساس ها است .آن ها تاج تخت را در صورتی که پایه ها فلزی باشد جهت استقرار ترجیح می دهند چون اجازه دسترسی ساس ها به محل خواب انسان از طریق پایه های فلزی تختخواب ها امکان پذیر نمی باشد از این جهت به دلیل فاصلۀ کمتر تاج تخت با میزبان محل مناسب تری جهت استقرار ساس ها می باشد و در حقیقت در این حالت دسترسی ساس ها به منبع غذایی(خون انسان) راحت تر است.

ساس ها درتمام مراحل زندگی قابل مشاهده می باشند فقط نیاز به یک ذره بین و چراغ قوه ( جهت ایجاد نور مناسب ) دارید پس بنابراین اگر با دقت نگاه کنید می توانید در مرحلۀ نمف هم ساس ها را مشاهده نمایید.

 آشنایی با روش های مبارزه ، نابودی و ریشه کنی ساس تختخوابی

مشاهدۀ فضله ها و مدفوع ساس (لکه های سیاه و قهوه ای) بر روی تشک نشانه اصلی وجود ساس در منزل می باشددر این مکان تجمع کلونی ساس می باشد. این حالت اصولاً بعد از حدود 2 یا 3 ماه در اثر تجمع کلونی ها به وجود می آید که این بدان معناست که آن ها محیط را احاطه کرده اند که این لکه های سیاه ،شبیه به لکه های جوهر پخش شده بر روی ملحفه می باشد.

نکتۀ مهم در ریشه کنی و مبارزه و سمپاشی ساس ها این است که هیچ تاکتیکی به تنهایی جهت ریشه کنی ساس ها مؤثر نخواهد بود. یک کارشناس ماهر به هیچ عنوان از یک استراتژی در جهت ریشه کنی ساس استفاده نخواهد کرد به عنوان مثال روش های بیولوژیک نظیر استفاده از اسپری یخ خشک تنها جهت ریشه کنی ساس قابل مشاهده مؤثر است ولی در مورد ساس های مخفی شده اثری نخواهد داشت. استفاده از بخار تا حدود زیادی توانایی نفوذ بهتری را خواهد داشت ولی از طرفی ضعف استفاده از بخار، رطوبتی است که از خود به جای می گذارد. استفاده از جارو برقی تا حدی مؤثر است ولی محدودیت هایی دارد که در بالا کامل راجع به آن توضیح داده شد. نحوۀ استفاده از حشره کش ها در سمپاشی ها نقش بسیار مؤثری در نابودی و ریشه کنی ساس ها دارد، برخی از سموم مدت زمان عمل آن ها بسیار طولانی می باشد و در بلند مدت می تواند اثرگذار باشد،  ولی برخی تماسی هستند و تنها در اثر تماس مستقیم به سرعت ریشه کنی را انجام می دهند. بحث استفاده از سموم و نحوۀ سمپاشی که چه سمومی باید استفاده شود تا مقاومت ایجاد نکند، تقریباً سخت ترین و مؤثرترین تاکتیک ریشه کنی ساس می باشد که کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت با سال ها تجربه خدمات لازم را جهت سمپاشی و ریشه کنی ساس را به شما ارائه می دهند.

در انتها یکی از نکاتی که کارشناسان شرکت نگین دشت ئر نظر دارند نحوۀ  مشاوره و صحبت کردن با افرادی است که با مشکل ساس مواجه هستند  از طرفی آن ها با ناراحتی های عصبی و اضطراب شدید درگیرهستند که تمام جنبه های روانی قضیه حتی از وجود ساس ها در محل سکونت مشکلات بیشتری را برای مشتری به وجود می آورد.

کارشناسان شرکت نگین دشت با تهیه این مطلب و نیز با بهره گیری از تجربه سال ها مبارزه و سمپاشی ساس های تختخوابی سعی داشته تا  قدم هایی هر چند ساده ولی مفید را در جهت شناسایی ساس به شما آموزش داده تا شما دیگر هیچ نگرانی را در سفرهای خود نداشته باشید و به راحتی از انتقال ساس به محل سکونت خود جلوگیری نمایید. تنها کافی است چند دقیقه وقت خود را قبل از اقامت به بازدید آموزش داده شده،  اختصاص دهید تا با خیال راحت از سفر خود نهایت لذت را ببرید.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!


مقالات آموزشی ساس :

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi