سبد خرید خالی می باشد

آیا ساس پرش دارند؟

ساس حشراتی با شش پا هستند و می توانند به سرعت مخفی شوند. اما ساس ها نمی توانند "بپرند یا پرواز" کنند.

حشره ساس تختخوابی فاقد بال هستند و قادر به پرواز و جهش نیستند بر خلاف دیگر حشرات بی بال مانند کک، ساس ها قادر به پریدن در فاصله طولانی نیستند و فقط با حرکت به حالت خزیدن از یک میزبان به میزبان دیگر منتقل می شوند.

ساس تختخوابی bed bug متعلق به Hemiptera از نوع حشرات خونخوار که دارای ابزار مکیدن خون بوده و چرخه دگردیسی تدریجی شامل تخم، لنف (پوره)،حشره بالغ را دارا می باشند که پوره ها شباهت زیادی به بالغ ها دارند با این تفاوت که فقط بالغ ها قابلیت تکثیر را دارند و ماده های بالغ هر روز تعدادی تخم می گذارند.

hipbedbugs640

اگر ساس ها نمی توانند بپرند یا پرواز کنند، چگونه از مکانی به مکان دیگر حرکت می کنند؟

ساس ها عمدتاً می خزند و اغلب توسط انسان ها و وسایلشان (مبلمان دست دوم، اثباب منزل، لباس، کیف و چمدان) منتقل می شوند.

 راه های انتقال و ورود ساس به داخل منزل:

 ساس تختخوابی معمولاً انسان را به عنوان میزبان جهت تغذیه به سایر حیوانات خانگی ترجیح می دهد. ساس در اکثر مواقع از طریق وسایل شخصی مانند چمدان، کیف دستی، کیف ورزشی و ... می تواند به محل دیگر انتقال کند ولی به هیچ وجه عامل انتقال بیماری نیستند و فقط نیش آن ها باعث تحریک پوست شده که میزان تحریک در برخی افراد کمتر و یا بیشتر است.bed bugs the suitcase 450 × 320

ساس ها با چه سرعتی می توانند حرکت کنند؟

این آفات گزنده می‌توانند 1.2 متر در دقیقه روی بیشتر سطوح بخزند.

این سرعت ممکن است سریع به نظر نرسد، اما زمانی که در مقیاس انسانی مقیاس بندی شود، سرعت با سرعت یک دوی سرعت متوسط ​​بزرگسالان برابر است.ساس به اندازه کافی سریع است که آنها شکاف یا شکافی را برای پنهان شدن روی تخت یا چارچوب تخت پیدا  میکنند.

ساس ها چگونه روی تخت می آیند؟

ساس‌ها با خزیدن روی پایه‌های چارچوب تخت و وسایل اطراف که تخت را لمس می‌کنند، به تشک‌ها راه پیدا می‌کنند.

ملافه‌ها و ملحفه‌هایی که به اندازه کافی آویزان هستند تا کف را لمس کنند نیز می‌توانند وسیله‌ای برای دسترسی باشند. وقتی تخته‌های تخت یا سایر قسمت‌های تخت با دیواردر تماس باشند، ساس‌ها می‌توانند به تخت راه پیدا کنند.

ساس ها سطوح طبیعی و بافت دار را برای سفر ترجیح می دهند زیرا پاهای آن ها روی سطوح صاف کشش را ایجاد نمی کند.

اگر ساس دیدم چه کار کنم؟

اگر ساس دیدید یا مشکوک هستید که ساس روی تشک خود یا هر جای دیگری می خزد، با متخصصین سمپاشی ساس نگین دشت تماس بگیرید تا به شما کمک کنند.

چگونه حشره ساس وارد منزل ما می شود؟

در مکان های مشکوک و پر تردد توصیه میشود کیف و چمدان ها را بر روی تخت نگذارید و همچنین بهتر است چمدان ها را در داخل کاور پلاستیکی بگذارید و در آخر ، زمان بازگشت به خانه بلافاصله تمامی لباس ها را با دمای بالا شسته شوند. با این اقدامات تا حد بسیار زیادی از انتقال ساس به داخل منزل شما جلوگیری می شود.

images در پایان پیشنهاد می شود درصورت وجود مشکل ساس تختخوابی در منزل از مشاوره کارشناسان ما جهت سمپاشی ساس بهره مند شوید. گاهی برخی افراد به دلیل خود درمانی و استفاده از سموم بدون تجویز کارشناس مربوطه باعث ایجاد مقاومت در این حشرات شده و تکثیر و مقاومت آن بیشتر می شود بنابر این جهت ریشه کنی بدون تجویز کارشناس شرکت سمپاشی نگین دشت خودداری فرمایید.

 


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد!


مقالات آموزشی ساس:

سمپاشی تخصصی ساس تختخوابی تحت نظر وزارت بهداشت با سموم خارجی

آموزش شناسایی و گزش ساس در منزل چیست؟ 

نشانه های وجود و حمله ساس در منزل چیست؟

آیا ساس ها بیماری انتقال می دهد؟ 

انواع ساس ها

شناسایی ساس نر و ماده

تکثیر و تولید مثل ساس تختخوابی

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi