سبد خرید خالی می باشد

آیا ساس بیماری انتقال می دهد؟

با توجه به بررسی انجام شده یکی از شایع ترین مشکلات بهداشتی و سلامتی در خصوص حشرات خونخوار مانند ساس، انتقال  عوامل میکروبی است که می تواند عامل انتقال بیماری برای انسان باشد اما در کل اثبات شده که ساس ها بیماری واگیردار را بر خلاف کنه و کک انتقال نمی دهند و برخی منابع ادعا می کنند که ساس ها باعث انتقال بیماری هایی مانند جذام، تب Q، زخم های پوستی و بروسلوز و ... (معمولا از دام و سگ انتقال می یابد) شده اند که این موارد گزارش شده بسیار نادر است.

bedbugs and disease 1604 x 1095عفونت ثانویه در محل گزش پوست افراد زمانی رخ می دهد که فرد محل گزش را ضدعفونی و تمیز نکند که در پوست های حساس باعث التهاب و خونریزی محل گزش شده که این مورد به خصوص در کودکان، سالمندان و بیمارانی که سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند به ویژه کسانی که بستری هستند، محل گزش بیشتر دچار عفونت ثانویه خواهد شد. برخی افراد بعد از گزش دچار واکنش های آلرژیکی می شوند که با علائم گوناگونی، آلرژی خود را نشان می دهد که این افراد به مراقبت و رسیدگی پزشک نیاز پیدا می کنند به ویژه زمانی که در معرض نیش های متعدد قرار می گیرند.

ساس چه مشکلاتی را می تواند برای ما به وجود آورند؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که حشره ساس برای انسان به وجود می آورند مشکلات روحی و روانی می باشد. افراد مدام نگرانی از نیش و گزش حشرات در هنگام شب دارند که باعث کم خوابی و استرس در آن ها می شود از طرفی پس از گزش ساس، محل گزش تا یک روز بعد از تغذیه ساس ها ممکن است مشخص و قابل مشاهده نباشد و این در حالی است که برخی از افراد ممکن است هیچ واکنشی را نسبت به گزش نداشته باشند. در آلرژی های شدید پوست برخی افراد، در محل گزش جوش هایی را مشاهده می نمایند که در ابتدا بسیار بزرگ بوده و به تدریج اندازه آنها کاهش یافته و به علامت قرمز کوچکی تبدیل می شود که در برخی محل گزش متورم و قرمز می شود و در برخی به سرعت آثار گزش از بین می رود.

مراحل سمپاشی ساس نگین دشت

 بازرسی منزل و آماده سازی شرایط منزل برای سمپاشی

در صورتی که منزل شما آلوده به حشره ساس شده و تصمیم به مبارزه و سمپاشی ساس منزل خود گرفته اید، متخصصین شرکت سمپاشی نگین دشت، جهت رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدامات لازم را خواهند کرد. ساس تختخوابی حشره ای خونخوار و خطرناک است که در درزها و شکاف ها پنهان شده و پیدا کردن و شناسایی این حشره قبل از پیشرفت و گسترش آلودگی در محل زندگی شما کار بسیار سخت و دشواری می باشد متخصصین حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده اند و در اولین بازدید از محل سکونت شما بخصوص قسمت هایی مانند تختخواب، مبلمان، فرش، پرده و لباس ها و ...  و نیز شکاف و درز موجود در دیواره ها  و وسایل داخل منزل میزان آلودگی محل را بررسی می کنند. بررسی و بازدید قسمت های آلوده از اتاق خواب شروع شده و سپس کل منزل و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

اجرای عملیات مبارزه و سمپاشی ساس

کارشناسان شرکت نگین دشت پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی محل، بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. این شرکت با استفاده از بهترین سموم خارجی مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به ریشه کنی ساس نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و نمف(نوزاد) ساس اقدام به سمپاشی می کنند ،قابل ذکر است با روش ارائه شده تخم و نمف ساس نیز ریشه کن شده و دیگر نمف ها به مرحله بلوغ نرسیده و از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد پیدا نخواهند کرد.

 پشتیبانی مشتری تا ریشه کنی کامل ساس

سمپاشی تضمینی ساس

ریشه کنی ساس تختخوابی امری بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین شرکت سمپاشی نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی ساس،، اطمینان لازم جهت ریشه کنی را به شما خواهند داد و بهترین راهکار را جهت نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند.

گزش ساس منجر به خارش پوستی در محل گزش می شود یا حتی در برخی مواقع التهاب و تورم پوستی را در محل گزش به وجود می آورد. مهمترین نکته این است که سایر حشرات خونخوار غیراز ساس هم می تواند به همین صورت پوست شما را تحریک کند.

تنها یک مورد از این خانواده با نام "ساس قاتل" یا "دماغ خرطومی" با اندازه حدود 2 تا 3 سانتیمتر می باشد که از خانواده رودوویده بوده و پس از خونخواری عامل انتقال بیماری (تریپانوزوم کروزی) می باشد که این بیماری مرگ آور بوده و البته فقط در آمریکایی شمالی در یک منطقه روستایی گزارش شده است و خوشبختانه تا به حال گزارشی از وجود این گونه در ایران منتشر نشده است.

 در هنگام گزش ساس می توانید با کارشناسان و متخصصان شرکت سمپاشی نگین دشت تماس گرفته تا در اسرع وقت به شما در جهت رفع آلودگی و سمپاشی ساس منزلتان مشاوره دهند و ساس از منزل شما به صورت کامل ریشه کن و پاکسازی شود.


مقالات آموزشی ساس:

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi