سبد خرید خالی می باشد

راه های جلوگیری از هجوم موریانه به خانه

چگونه می توان از آسیب موریانه ها به منزل جلوگیری کرد؟

 کنترل و سمپاشی موریانه یک فرآیند تخصصی در دو بخش است :Termite Prevention Tips 650 × 345

 • جلوگیری از دسترسی موریانه به منازل .

 • ریشه کنی و درمان کلونی موریانه های شناسایی شده توسط کارشناسان ماهر و آموزش دیده نگین دشت .

 روش های جلوگیری و پیشگیری از آسیب رساندن موریانه به منازل به شرح زیر است :

 • اجرای بازرسی منظم و مداوم سالیانه موریانه توسط متخصص واجد شرایط نگین دشت.

 • بررسی شرایط تحریک کننده موریانه در اطراف منزل که وجود عوامل مؤثر در رشد موریانه ها شامل رطوبت بیش از حد، تماس کلیه وسایل چوبی با سطح زمین و ... در افزایش فعالیت آن ها نقش اساسی خواهد داشت.

 • تشخیص روش های پیشگیری و درمان موریانه مانند پاکسازی چوب آلوده به صورت مستقیم و یا استفاده از نرم افزار های به روز پیشرفته نظارتی و استفاده از طعمه های جذب کننده موریانه بر اساس نوع بنا ، پایه ساخت و ساز منزل و بررسی شرایط فعالیت آن ها از عوامل بسیار مهمی در بحث موریانه زدایی و سمپاشی موریانه می باشد.

چگونه می توان در پیشگیری از موریانه های زیرزمینی اقدام کنیم؟

حذف دسترسی :

 • گرفتن کلیه درزها و شکاف هایی که در اطراف لوله های آب و گاز ورودی به داخل منازل، می تواند کمک به جلوگیری از ورود موریانه نماید.

 • تا حد امکان راه های تماس چوب با سطح زمین را کاهش دهید زیرا می تواند یکی از راه های ورود موریانه باشد.

 • استفاده از مواد ضد موریانه در سطح چوب نیز می تواند آن ها را در برابر ورود موریانه مقاوم کند.

 • اجازه ندهید رطوبت در نزدیکی فونداسیون جمع شود.

کاهش منبع تغذیه ای برای موریانه :

 • مواد سلولزی که منبع تغذیه موریانه هاست را باید از محیط دور کرده و جهت محوطه سازی محیط اطراف منزل از مالچ (کودهای گیاهی و عاری از هر گونه مواد سلولزی استفاده نمایید.) و از طرفی جهت محوطه سازی فاصله مناسب را با ساختمان اصلی حفظ نمایید.

 • اطمینان حاصل کنید که تماس قسمت های چوبی با زمین بیش از 6 اینچ فاصله داشته باشد.Termite Prevention Tips 450 × 396

کاهش میزان رطوبت :

 • از عدم وجود نشتی در لوله ها و یا جمع شدن آب در اطراف بنای ساختمان اطمینان حاصل کنید.

 • از عدم وجود مشکل رطوبتی در سقف، زیرزمین و محل عبور لوله ها آب و سیم ها و ... مطمئن شوید.

 • نشتی تمام شیرها و لوله های خراب را برطرف کرده و محل قرارگیری تهویه ها کاملاً چک شود که عاری از هر گونه رطوبت باشد.

وسایل چوبی آلوده را در زیر نور خورشید قرار دهید:

اگر متوجه شدید که موریانه ها به مبلمانی آسیب زده است، آن را حداقل برای سه روز متوالی در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید. این استراتژی حفاظت از موریانه می تواند در تابستان به خوبی کار کند زیرا موریانه ها نمی توانند گرما را تحمل کنند. با نگه داشتن مبلمان آلوده در آفتاب، گرما موریانه ها را از بین می برد و رطوبت را از مبلمان خارج می کند و از احتمال آلودگی مجدد جلوگیری می کند. نکته هوشمندانه در اینجا این است که مبلمان را کاملاً پاک کنید و قبل از بازگرداندن آن به خانه از اسپری موریانه کش روی آن استفاده کنید.

اگر موریانه ها قبلاً به خانه شما حمله کرده اند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک شرکت کنترل آفات تماس بگیرید تا یک بازرسی کامل انجام دهد و سپس درمان موریانه را در خانه خود انجام دهید. با توجه به میزان آسیبی که موریانه ها می توانند به شالوده خانه و مبلمان شما وارد کنند، هزینه درمان موریانه زیاد زیاد نمی باشد.

پس از درمان خانگی کنترل موریانه، می توانید با تمیز کردن مرتب مبلمان خود با روغن هایی مانند روغن چریش، خانه خود را بهتر حفظ کنید تا علاوه بر اقدامات فوق، موریانه ها را از خود دور نگه دارید. علاوه بر این، می توانید خدمات مبارزه با آفات را از شرکت نگین دشت به صورت سالیانه رزرو کنید تا خانه خود را بررسی کرده و درمان های مورد نیاز را انجام دهید.

نظارت برفعالیت و اتخاذ روش ها و تکنیک های پیشگیری موریانه :

 • بازرسی و بررسی کامل الوارها و تخته های چوب از وجود موریانه به خصوص چوب هایی که برای ساخت منزل و یا پروژه های فضای سبز منازل به کار می رود.

 • از متخصصان دفع آفات شرکت نگین دشت بخواهید تا توصیه های لازم و روش های پیشگیری را به شما آموزش دهند که شامل نظارت، بازرسی و اجرای روش های liquid treatment (درمان مایع) و direct wood treatment (درمان مستقیم چوب) است . وجود ایستگاه های نظارتی حداقل به عنوان یک هشداردهنده عمل می کند که به شما فعالیت موریانه ها را اعلام می دارد ولی هیچ حفاظتی در برابر آلودگی ارائه نمی دهد ولی در کل این روش های پیشگیری می تواند در مقابل جلوگیری از آلودگی های آینده منزل شما امری مؤثر به شمار آید.

 چگونه از آلودگی موریانه چوب خشک Drywood جلوگیری کنیم ؟

حذف دسترسی :

 • موریانه های چوب خشک از طریق درزها و شکاف های چوب ها می توانند وارد منازل شوند که در مرحله اول باید تمام درزها و شکاف ها تا حد امکان برای جلوگیری از ورودشان گرفته شود.

 • دو راه آسان برای کاهش دسترسی وجود دارد : استفاده از پوشش رنگی ضد موریانه که حتی کوچکترین شکاف ها را گرفته و اجازه ورود موریانه را نمی دهد و دیگری نصب صفحه نمایش حشرات در محل اتاق های زیرشیروانی در نزدیکی منافذ و فونداسیون ساختمان.

کاهش منابع غذایی :

 • حذف و از بین بردن کلیه درختان مرده، هیزم و تخته های چوب که از عوامل ورود موریانه ها می باشد.

نظارت بر فعالیت و اتخاذ تکنیک های پیشگیری :

 • بازرسی چوب بخصوص چوب هایی که تصمیم داریم در ساخت پروژه های محوطه سازی و یا در دکوراسیون منزل استفاده کنیم.

 • الوارها و تخته های چوب محل مناسبی برای استقرار موریانه بوده که در صورت مشاهده باید به سرعت از محیط دور کنیم و از کارشناسان شرکت نگین دشت بخواهیم روش های لازم در جهت جلوگیری از ورود موریانه را به ما آموزش دهد تا از منزل خود محافظت نماییم.

 بازرسی موریانه و موریانه زدایی :

termit1 با توجه به نکات اعلام شده جهت شناسایی ابتدایی این حشره، بازرسی از سوی صاحب خانه کار راحتی است ولی از آن جا که متخصصان حرفه ای شرکت نگین دشت دانش زیست شناسی کاملی را در این مورد در دست داشته و به تمام عادات و ساختار موریانه آشنایی دارند، در نتیجه انجام موریانه زدایی و سمپاشی موریانه توسط کارشناسان ما نتیجه کارآمدتری را به همراه خواهد داشت و از طرفی وجود ابزاری پیشرفته در جهت پیدا نمودن محل های اصلی استقرار موریانه و تعیین میزان آلودگی می تواند به ارائه روش های مؤثر و کارآمد در رفع مشکل و آلودگی محل سکونت شما کمک شایانی نماید.


✅ مقالات آموزشی سمپاشی موریانه :

  چگونه می توان وجود موریانه را در محل سکونت تشخیص داد؟

موریانه ها لوله و تونل هایی را از جنس گل، خاک و چوب حفرکرده که با بزاق دهان آن ها را به هم می چسبانند و این تونل ها به آن ها این امکان را می دهد ....


 نشانه های هجوم و آلودگی موریانه ها چیست؟

ساختار چوب به کار رفته در خانه ها نمی تواند تنها عامل تهدید شده توسط فعالیت موریانه ها باشد، سایر مواد به کار رفته در ساختار منزل شامل ...

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi