سبد خرید خالی می باشد

چگونه در جهت ریشه کنی و سمپاشی پشه اقدام نماییم؟

حشره پشه از خون گرم انسان و حیوانات تغذیه می کنند و اصولاً در محل گزش ایجاد التهاب و قرمزی می کنند و یا گاهاً عفونت شدید ایجاد می کنند از طرفی پاتوژن های ناشی از گزش پشه ها عبارتند از مالاریا، ویروس نیل غربی، زیکا، دنگو و ... که همگی جز بیماری های بسیارخطرناک برای انسان محسوب می شوند.mosquitoes 12 negindasht 550 x 370 سمپاشی پشه

بدن برخی از افراد از یک ماده شیمیایی خاص مانند اسیدلاکتیک بیشتر تولید می کند و این برای پشه ها مانند یک عطر یا ادکلن طبیعی و نیز یک رایحه آرام بخش بوده که آن ها را جذب می نماید. از طرفی مانند سایر حشرات مکنده پشه ها نیز جذب دی اکسیدکربن دفع شده از بدن انسان و گرمای بدن انسان می شوند.

مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده CDC گزارشی را ارائه داده که سالانه بیش از یک میلیون نفر در دنیا از طریق بیماری مالاریا که ناشی از گزش پشه ها می باشد جان خود را از دست می دهند البته این آمار شامل بیماری هایی نظیر zika , Dengue و ... که خود باعث مرگ انسان می شود ، نبوده و فقط آماری است از کسانی جان خود را از طریق بیماری مالاریا  از دست می دهند.

ریشه کنی و نابودی پشه ها برای محدود کردن توانایی انتقال بیماری به انسان و دفع آن ها از محدودۀ زندگی انسان باید به طریقی صورت گیرد که برای محیط زیست خطری ایجاد نکند. از طرفی از بین بردن این حشره برای محیط زیست فاجعه بار است چون پشه ها غذای اصلی سایر حشرات، پرندگان، خفاش ها و ... به حساب می آیند و نیز لارو پشه ها برای اکوسیستم آبی از نقش بسزایی برخوردار است.

ریشه کنی و نابودی و سمپاشی پشه نیاز به تخصص یک کارشناس ماهر و باتجربه داشته تا با توجه به حفظ محیط زیست اقدام به ریشه کنی پشه ها در محیط منزل و حیاط نموده و نیز با آموزش های اصول بهسازی در پیشگیری از آلودگی مجدد شما را هدایت نمایند. شرکت نگین دشت همواره در جهت مبارزه و سمپاشی پشه آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

روش های کنترل و سمپاشی پشه

کارشناسان شرکت نگین دشت از یک روشبه تنهایی، جهت ریشه کنی و سمپاشی پشه استفاده نمی کنند بلکه با استفاده از روشهای مبارزه تلفیقی اقدام به ریشه کنی و مبارزه می نمایند. برخی از روش ها فقط حشرات بالغ را مورد هدف قرار می دهد در صورتی که اصل ریشه کنی پشه ها مبارزه با لارو و تخم پشه می باشد.

روش های خود درمانی توسط افراد، نه تنها باعث از بین بردن  پشه ها نشده بلکه ایجاد گونه های مقاوم می کند و حتی گاهاً افراد به دلیل نداشن علم به سمپاشی از سمومی استفاده می کنند که سایر حشرات مفید را نیز به جز پشه از بین می برند که خسارات فراوانی به محیط زیست وارد می شود..

محصولاتی که در بازار به عنوان دفع حشرات مکنده و پشه ها به فروش می رسد یا حتی مواردی که به صورت سنتی به شما پیشنهاد می شود تنها جذب پشه ها را تا مدت کوتاهی به طرف انسان کاهش می دهد ولی شما در جهت بحث کنترل و مبارزه هیچ نتیجه موثری نخواهید گرفت.

تجمع آب در یک محیط ، محلی مناسب برای تخم ریزی پشه ها بوده و بهترین مکان برای رشد لاروهای پشه به حساب می آید. برخی از افراد تصور می کنند با برداشتن لاروها از سطح آب می توانند از رشد پشه ها جلوگیری کنند در صورتی که لازم به ذکر است برخی از گونه های پشه ها مانند Aedes  داخل آب تخم ریزی کرده و این گونه از پشه ها عامل انتقال بیماری Zika ، Dengue بوده و از آنجا که دسترسی به داخل آب امکان پذیر نیست به راحتی پشه ها رشد و تکثیر پیدا می کنند.

یکی از بهترین راه حل ها در جهت ریشه کنی پشه ها در محیط هایی که آب راکد در آن قرار دارد استفاده از شکارچیانی است که از پشه های بالغ و نابالغ تغذیه می کنند که از جمله آن ها می توان به ماهی های زینتی از جمله ماهی کوی و کپور اشاره کرد که در داخل آب راکد انداخته تا تخم و لارو پشه ها را تغذیه نموده و جلوی رشد و تکثیر آن ها گرفته شود. از شکارچیان دیگر می توان به مارمولک، سنجاقک، خفاش، قورباغه، عنکبوتیان و اکثر سخت پوستان اشاره کرد که همگی از پشه ها تغذیه می کنند. البته این روش در محیط های باغ و محوطه های باز بسیار مؤثر می باشد.

استفاده از روش های به کارگیری IGR تنظیم کننده های رشد حشرات در جهت مهار رشد لارو و تخم ها می تواند روشی مؤثر باشد وای این در صورتی است این روش توسط یک متخصص دفع آفات صورت گیرد که باید از موادی استفاده شود که برای سایر حشرات مضر نباشد.

استفاده از پشه بندهایی که آغشته به سموم مجاز می باشد برای حفاظت افراد بخصوص نوزادان و کودکان درشب هنگام اثرگذار است.

کسانی که در محیط اطراف منزل، حیاط ، باغ و محوطه باز دارند باید دقت کنند علف های هرز درون باغچه و اطراف منزل را ازبین ببرند چون مخفیگاه مناسبی برای پشه ها به حساب می آید. رطوبت ناشی از علف های هرز خود بهترین منبع برای تکثیر پشه ها به شمار می آید. از طرفی باید کلیه آب های راکد را از بین برد چون یکی دیگر از مکان های تخم ریزی و تکثیر و پرورش پشه ها در شرایط گرم و مرطوب، آب های ساکن می باشد. استفاده از زهکش های مناسب کمک می کند کلیۀ محل های رشد و پرورش پشه ها کاملاً از بین برود.

افرادی که در محلی های با رطوبت بالا زندگی می کنند توصیه می شود با متخصصین دفع آفات شرکت نگین دشت تماس گرفته تا بهترین راه حل اصولی را در جهت ریشه کنی پشه ها به شما ارائه دهند.

کارشناسان شرکت نگین دشت با آموزش اصول بهسازی محیط ، محل سکونت شما را از آلودگی پشه ها ایمن می کنند. در اینجا در 5 مرحله ، موارد و اصول مهم بهسازی را به شما آموزش می دهیم:

مرحله اول"استفاده از درزگیرهای مناسب برای پنجره ها و درب ها که جهت جلوگیری از ورود پشه ضروری است. کوچکترین سوراخی امکان ورود پشه به داخل را فراهم می نماید.

"مرحله دوم" استفاده از زهکش های مناسب برای حیاط و خالی کردن آب استخر و حوض و نیز بررسی هر گونه آب راکد خارج از محل سکونت و اطراف آن و از بین آن ها که خود اثر مهمی در پیشگیری از ورود پشه ها را خواهد داشت.کلیه گل ها و گیاهان را از پنجره ها و درب ورودی ساختمان فاصله داده تا رطوبت ناشی از گیاهان باعث جذب پشه ها به ساختمان نشود. توجه داشت باشید ظروف آب پرندگان و حیوانات خانگی را سریعاً تعویض کرده و در یک جای ثابت قرار ندهید تا از تخم ریزی پشه ها پیشگیری شود. در صورتی که در محیط حیاط مخزن آب دارید کاملاً آن را پلمپ کرده تا از ورود پشه ها به داخل آن پیشگیری شود.

مرحله سوم"]تهیه تله های خانگی برای پشه ها بسیار مؤثر است. نصف لیوان سرکه سیب را در ظرف پلاستیکی قرار داده و 2 قطره مایع تمیزکننده یا مایع ظرفشویی را به آن اضافه کرده و کاسه ها را دور منزل مثلاً در هر اتاق یک کاسه به خصوص در محل هایی که این پشه ها را بیشتر مشاهده می کنید بخصوص در نزدیکی پنجره ها قرار دهید. پشه ها جذب مایع شده و می میرند. هر چند وقت یکبار این مایع را تعویض کرده تا پشه های بیشتری در تله بیافتند.

مرحله چهارم"]یک تکه پارچه را به روغن کاج یا صنوبر آغشته نموده و در بالای درب های ورودی ، پنجره ها و درب گاراژ آویزان کرده بوی روغن تمامی پشه ها را از محیط دور می کند

مرحله پنجم"]استفاده از پشه بندهای آغشته به سموم برای پیشگیری از جذب پشه ها در حین خواب بسیار مؤثر است که می توانید از مراکز معتبر خریداری فرمایید.

تمامی گام ها و موارد ذکر شده در بالا صرفاً جهت کاهش جمعیت و پیشگیری است و هیچ ریشه کنی جهت پشه ها با این روش ها برای محل سکونت شما اتفاق نمی افتد در صورت مواجه شدن با آلودگی حشره پشه جهت ریشه کنی و مبارزه کامل و سمپاشی تضمینی پشه با کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت تماس گرفته تا در اسرع وقت مؤثرترین روش های ریشه کنی را با ارائه یک برنامه مدون به شما پیشنهاد کنند و آلودگی را از محل سکونت شما برطرف نمایند.

  

✅مقالات آموزشی سمپاشی پشه:

 سمپاشی پشه خاکی

محل گزش پشه های خاکی بسیار دردناک می باشد. بیشتر حشرات مکنده از غروب به بعد از خون تغذیه می کنند. این در حالی است که برخی از حشرات مکنده اگر در طول روز استراحتشان مختل گردد، در طول روز نیز از خون تغذیه می کنند.


 سمپاشی پشه کوره

جهت از بین بردن محل پرورش و تکثیر پشه ها حذف منابع غذایی و آب در محیط زندگی آن ها، جهت نابودی و ریشه کنی پشه کوره می باشد ولی این روش نیاز به زمان بسیار طولانی جهت ریشه کنی خواهد داشت.


 قارچ مرگبار برای پشه به مبارزه با مالاريا کمک خواهد کرد

محققان می گويند که از يک نوع قارچ که برای انسان يا محيط زيست خطری ندارد می توان برای نابود کردن پشه استفاده کرد. اين يافته ممکن است راه را برای توسعه شيوه های نويدبخش تازه ای برای مبارزه با مالاريا بگشايد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi