سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی سوسک فرش سیاه

رنگ بدن مایل به سیاه یا تیره

جفت بال در امتداد بدن

قسمت سر از بالا پنهان است

زیر تخت خواب و کنار قرنیز دیده می شود

طول  2/8 تا 5 میلی متر

عکس بید فرش و قالی, عکس سوسک فرش, عکش حشره سیاه گرد, عکس حشره زیر تخت,

رفتار و عادات غذایی سوسک فرش سیاه

سوسک فرش سیاه بنام لاتین: Attagenus unicolor مانند سایر سوسک های این گونه از الیاف طبیعی از جمله چرم، ابریشم، پشم ، پر و ... تغذیه میکند. سوسک فرش سیاه علاوه بر الیاف از مواد خوراکی مانند گوشت، انواع گیاهان و لاشه مرده حشرات دیگر نیز تغذیه می نماید. این گونه از سوسک های فرش علاوه بر اتاق ها گاهاً در قسمت کابینت های آشپزخانه نیز مشاهده می شوند.

تولید مثل و تکثیر سوسک فرش سیاه

تخم سوسک های فرش سیاه در محیط های گرم طی 6 تا 12 روز به لارو تبدیل می شود. محیط هایی با دمای سردتر زمان بارور شدن تخم سوسک فرش را بین 15 تا 20 روز به تأخیر می اندازد .لارو سوسک فرش سیاه از لارو سایر سوسک های فرش این گونه از نظر اندازه بلندتر است و رنگ لاروها قهوه ای و طلایی می باشد و یک دسته موی طلایی در قسمت انتهایی بدن قابل مشاهده می باشد.

لارو سوسک های فرش سیاه تا حدود 640 روز زنده می مانند و سوسک های فرش بالغ تا چند ماه زنده می مانند. لارو سوسک های فرش سیاه به منزل شما خسارت وارد می کند ولی حشرات بالغ هیچ خسارتی به منزل و وسایل آن وارد نمی کند.

 محل زندگی سوسک فرش 

سوسک فرش بالغ قادراند در داخل و خارج از خانه ما زندگی کنند اما سوسک های ماده ترجیح می دهند در نزدیکی محل تخم و تغذیه لاروها مستقر شوند که به راحتی تأمین غذا برایشان امکان پذیر باشد. این سوسک ها از طریق درزها و شکاف های دیواره ها ، هواکش ها، پنجره و دودکش ها به محیط داخل منزل راه پیدا می کنند و از باقیماندۀ حشرات و لاشه حیوانات مرده و فضولات پرندگان نیز تغذیه می نمایند.

سمپاشی سوسک فرش

کارشناسان نگین دشت به صورت کامل ریشه کنی و سمپاشی سوسک فرش آموزش های لازم را دیده اند و با ارائه یک برنامه منحصر به فرد جهت ریشه کنی حشره سوسک فرش به شما روش های مدون و کاربردی را جهت مبارزه ارائه می دهند.

از طرفی کارشناسان روش های بهسازی محیط را در حین سمپاشی به شما به طور کامل آموزش می دهند.

black carpet beetle negindasht

علایم هجوم سوسک فرش به منزل

اگرچه سوسک‌های فرش بیشترین آسیب را در مرحله لاروی ایجاد می‌کنند، اولین و بارزترین نشانه وجود سوسک‌های بالغ روی طاقچه‌ها و کنارپنجره هستند. مانند حشره بید، لارو سوسک فرش را می توان با سوراخ های نامنظم موجود در فرش، پارچه و موارد مشابه تشخیص داد. با این حال، سوسک‌های فرش تمایل دارند که یک ناحیه بزرگ از پارچه را بخورند، در حالی که بید سوراخ‌های ریزی روی نقاط مختلف لباس ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، لارو سوسک فرش در حین پوست اندازی پوست ریخته می شود که به تعداد زیادی قابل مشاهده است این پوسته های لارو سوسک فرش در برخی از افراد بسیار حساس باعث واکنش های آلرژیک و درماتیت شود.

چقدر باید نگران سوسک های فرش باشم؟

لارو سوسک فرش می تواند سوراخ های نامنظمی در فرش و پارچه ایجاد کند و خسارات سنگینی را برای ما ایجاد کنند.

موهای پرزدار موجود در لارو سوسک فرش می توانند باعث تحریک پوست شوند. در همین حال، زمانی که پوست‌اندازی می‌کنند، پوست مرده آنها می‌تواند باعث تشدید واکنش‌های آلرژیک و درماتیت در افراد حساس شود.

هنگامی که سوسک‌های فرش بالغ را در اطراف پنجره‌های خود مشاهده می‌کنید، معمولاً نشانه‌ای است که تخم‌ها یا لاروها در جایی در خانه شما پنهان شده‌اند و زمان آن فرا رسیده است که با این آفت حرفه‌ای مبارزه کنید.

حشره ای شبیه کفشدوزک, سوسک فرش, بید قالی و فرش, بید فرش ,

سوالات متداول مشتریان

 شما سوسک های فرش دارید و طبیعتاً می خواهید از شر آنها خلاص شوید. برای خلاص شدن از شر سوسک های فرش، می توانید مناطق آلوده را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید و تمرکز خود را روی حذف پوسته و لاروها از شکاف ها و اطراف قرنیزها و روی فرش بگذارید. سپس با کارشناسان سمپاشی نگین دشت جهت ریشه کنی و مبارزه با سوسک فرش تماس حاصل فرمایید.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi