سبد خرید خالی می باشد

مورچه دروگر

شناخت ، شناسایی و کنترل

نام لاتین: Pogonomyrmex  spp

آنها چه شکلی هستند؟

مورچه دروگر در ارتفاعات و مناطق کوهستانی یافت می شود. این یک مورچه قرمز رنگ است که می تواند 6.5 تا 10 میلی متر طول داشته باشد.

harvester ant 1536 x 1024

مورچه دروگر کجا زندگی می کنند؟

چمن های تخت ، باز و سایه کم به مورچه های دروگر اجازه می دهد تا تپه های خود را بسازند ، به علاوه این مورچه ها معمولاً ترجیح می دهند لانه های خود را در خاک ماسه ای بسازند. از آنجا که بذر گیاهان بخش عمده ای از رژیم مورچه های دروگر هستند ، مواد غذایی یا غذای پرندگان نیز ممکن است این حشرات را به خود جلب کنند. مورچه های دروگر تمایل دارند از ورود به درون خانه ها خودداری کنند ، اما گاهی اوقات به طور تصادفی از طریق درز و شکاف های اطراف پنجره ها یا درب ها وارد خانه می شوند. مورچه های دروگر بسیار بزرگ و مقاوم هستند.

مورچه های دروگر چقدر جدی هستند؟

مورچه های دروگر مخصوصاً در حیاط خانه یا مناطق تفریحی مزاحم فضای باز هستند. بسیاری از گونه های این آفات می توانند انسان را نیش بزنند و نیش آن ها بسیار دردناک می باشد، اما به شدت اندازه نیش مورچه های آتشین نمی باشد. با این حال ، نیش مورچه واکنش های آلرژیک جدی ایجاد می کند. 

چگونه می توانید با مورچه مبارزه کرد؟

کاری که سمپاشی نگین دشت انجام می دهد

کارشناسان نگین دشت برای مدیریت کنترل و سمپاشی مورچه های دروگر و آفات مشابه آموزش دیده اند. از آنجا که هر ساختمان یا خانه متفاوت است ، تکنسین نگین دشت به شما یک برنامه منحصر به فرد برای ریشه کنی و سمپاشی مورچه طراحی می کند.

راه حل اختصاصی مبارزه با مورچه نگین دشت سه مرحله تعریف می شود

 ارزیابی ، اجرا و نظارت.

 نگین دشت می تواند راه حل مناسبی برای مبارزه با مورچه خانه و محل کار شما ارائه دهد.

علائم آلودگی مورچه دروگر

جدا از خود مورچه ها ، تپه های بزرگ ، در بعضی موارد تقریباً 53 اینچ ، و پوشش گیاهی برهنه در نزدیکی لانه ، بارزترین نشانه های فعالیت مورچه های دروگر هستند.

رفتار ، رژیم و عادات

سه گونه رایج مورچه های دروگر - مورچه های دروگر قرمز ، غربی و کالیفرنیایی وجود دارد. هرکدام رفتارهای منحصر به فرد ، قالب ها و وظایف ، تغذیه ، الگوهای لانه سازی و مکانیسم های دفاعی دارند. رفتار مورچه درو بین هر گونه متفاوت است ، که از طریق عادات تغذیه و لانه سازی آنها دیده می شود. علاوه بر این ، برخلاف بسیاری از مورچه های دیگر که به سازه های داخلی نفوذ می کنند ، همه گونه های مورچه های دروگر ترجیح می دهند به خانه ها و ساختمان ها حمله نکنند ، اما لانه های خود را در اطراف باغ ها یا حیاط ها ایجاد می کنند و اغلب گیاهان را از بین می برند.

مورچه های دروگر می توانند تهاجمی باشند. آنها نیش دردناکی را ایجاد می کنند. گاهی اوقات ، نیش مورچه های دروگر می تواند واکنش های آلرژیک ایجاد کند ، خصوصاً برای افراد حساس خطرناک است.

این یک آفت مهم کشاورزی در بسیاری از مناطق است. عادات تغذیه ای مورچه های قرمز جمع کننده را می توان هنگام ترک لانه های خود و سفر به منابع غذایی خود مشاهده کرد و در تمام مسیرهایشان بوی متمایزی از خود به جای می گذارند.

آیا مورچه های دروگر سمی هستند؟

پاسخ این سوال بله ، مورچه های دروگر سمی هستند. به طور کلی ، مورچه های دروگر از تیره Pogonomyrmex ، افراد تلخ مهاجمی هستند که سم قوی و دردناک را با سوزش خود تزریق می کنند. مانند اکثر حشرات گزنده ، میزان پرخاشگری و قدرت سم آنها در گونه های داخل جنس متفاوت است. به عنوان مثال ، مورچه دروگر فلوریدا ، Pogonomyrmex badius ، یک مورچه تهاجمی در نظر گرفته نمی شود ، اما نیش سمی آن بسیار دردناک است.

تولید مثل

کلنی ها معمولاً حاوی یک ملکه منفرد هستند که مسئول تولید تخمها است. تولیدمثل بالدار که به آن swarmer یا alate نیز گفته می شود، در تابستان تولید می شود. نرها پس از جفت شدن با ماده ها ، که به دنبال ایجاد کلنی های جدید هستند ، به زودی می میرند.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi