سبد خرید خالی می باشد

مورچه های سر بزرگ

 مورچه های سر بزرگ ( Big Headed Ants)

 شکل ظاهر: این مورچه ها دارای سر بزرگ و رنگ قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره مایل به قرمز دارند. سر کارگران نسبت به بدنشان بسیار بزرگ است به همین دلیل این نام را دارند.Bigheaded Ants

 اندازه: یک هشتم اینچ تا یک چهارم اینچ طول

 رفتار: این مورچه ها در مسیرهای طولانی دنبال هم حرکت کرده ولی از لانه خود زیاد دور نمی شوند و گاهی این محل را با خاک می پوشانند نظیر لوله هایی که موریانه های زیرزمینی دارند.

ملکه ها وظیفه  تخم گذاری و تولید مثل را دارند. کلنی معمولاً از چندین ملکه تشکیل شده است.

 زیستگاه: این مورچه ها از کلونی های 1000 تا 10000 تایی تشکیل شده آن ها دانه ها و حشرات را برای زندگی ترجیح می دهند ولی گاهی اوقات از شیرینی جات و شیره گیاهان هم تغذیه می کنند. مواد غذایی دیگر نظیر گوشت، چربی، جگر، کره بادام زمینی و غذای حیوانات خانگی، آبمیوه ها و غذاهایی با پروتئین بالا را تغذیه می کنند.

 نکات جالب: نامگذاری آن ها به خاطر سر بسیار بزرگ آن هاست.

رژیم غذایی:

در خارج از منزل، این مورچه ها حشرات و عسلک حشرات را می خورند. هنگامی که در داخل خانه حمله می کنند، غذاهایی را ترجیح می دهند که پروتئین بالایی (گوشت، پنیر، شیر) دارند. این مورچه ها به راحتی بین لانه و منبع غذایی خود مسیرهایی ایجاد می کنند. گاهی اوقات می توان این مسیرها را دنبال کرد و لانه را پیدا کرد.

کنترل و سمپاشی مورچه:

 اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و مورچه به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات سمپاشی مورچه و درمان تخصصی و قطعی این آفت در خدمت شما می باشد.

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi