سبد خرید خالی می باشد

سوسری ها

شناخت سوسری ها

 حدود 3500 گونه سوسری یا به اصطلاح سوسک در جهان داریم. یکی از شایع ترین این سوسری ها سوسری حمام و سوسری ریز آشپزخانه می باشد که رنگ ها و اندازه های متفاوتی دارند. عموما گونه هایی که به خانه ها هجوم می آورند به رنگ قهوه ای تا سیاه رنگ بوده اما گونه های گرمسیری به رنگ سبز- نارنجی و یا رنگ های دیگر دیده می شود.

  اندازۀ طول بدن آن ها حدود 3 الی 5 سانتی متر می باشد.

  سوسری ها زیستگاه های گرم ، مرطوب و تاریک را برای .زندگی ترجیح می دهند.

  شکل ظاهری سوسری ها متفاوت است و به شکل های بیضی ، صاف و تخت در گونه های مختلف قابل مشاهده می باشد. یک پوشش سپر مانند در جلو سر این حشرات واقع شده است. هر دو جنس نر و ماده بالدار بوده اگر چه آن ها تنها در مسافت های کوتاه قادر به پرواز هستند و به ندرت از شش پای بلند خود در هنگام فرار و تغذیه استفاده می کنند. سوسک های ماده کپسولی را تولید کرده تا برای محافظت تخم های خود استفاده کنند. سوسک ماده در هر هفته 15-90 کپسول و در هر کپسول 14-16 تخم تولید می نماید.

تخم ها به رنگ قهوه ای مایل به خاکستری بوده که در ابتدا به شکل پوره در می آیند که از لحاظ رفتاری مشابه سوسک بالغ بوده و تنها سایز کوچکتری دارند و فاقد بال هستند. پوره ها در ابتدا سفید بوده و به مرور زمان در اثر تغذیه در عرض چند ساعت تیره رنگ می شوند.

 سوسک (سوسری) به صورت گروهی داخل درز و شکاف ها مخفی شده و سپس در شب برای تغذیه ظاهر می شوند.

این حشرات مانند مورچه یا زنبور اجتماعی نبوده و به صورت انفرادی و غیر اجتماعی در گروه های بسیار کوچک زندگی می کنند.

این حشرات به مواد غذایی یا سایر وسایل شما آسیب چندانی وارد نمی کنند و جز حشرات ضربه زننده محسوب نمی شوند. عموما به مواد خوراکی فاسد تمایل داشته و از مواد شیرین، روغنی و نشاسته تغذیه می کنند،به اصلاح به آن ها پاکسازان محیط زیست نیز نسبت داده می شود ضمناً این سوسری ها همه چیز خوار(omnivorous ) و فرصت طلب هستند. هر ماده ای از جنس کاغذ، کفش، غذای حیوانات خانگی، پارچه، چرم، چسب و حتی تغذیه از سایر سوسک ها از منابع تغذیه آن ها به شمار می رود.

  بزرگ ترین و بیشترین گونه ای که در ایران با آن سر و کار داریم سوسک های آمریکایی بوده که به رنگ قهوه ای مایل به قرمز با لکه و نشانه های قهوه ای روشن در اطراف بدن، پشت سر و وجود دو نقطه سیاه رنگ که چشم های آن ها محسوب می شود. البته گونه های دیگری نظیر Smoky Brown roach ، Brown Banded roach ،Australian roach ، German roach ، Asian roaches  وجود داشته که بسته به نوع منطقه و زیستگاه های مختلف، نوع گونه ها نیز متفاوت می باشند.

معرفی انواع سوسری ها

سوسک ها چه شکلی هستند؟

سوسک‌ها (سوسری) می‌توانند بیش از 50 میلی‌متر طول داشته باشند و گونه‌های گرمسیری بزرگ‌تر از گونه‌های موجود در آب و هوای دیگر هستند. سوسک ها شش پا، دو آنتن و برخی حتی بال دارند. با این حال، بیشتر سوسک های بالدار در پرواز مهارت خاصی ندارند. این آفات با بدن های صاف و بیضی شکل، اغلب روغنی هستند. سوسک‌های داخل خانه در مخفی شدن مهارت خاصی دارند و ترجیح میدهند شب ها به شکار و تغذیه بپردازند و تخم‌های آن‌ها به طور طبیعی از بسیاری از حشره‌کش‌های غیر مجاز محافظت می‌شوند.

خدمات سمپاشی و کنترل آفات

با بیش از 40 سال تجربه و تخصص 

خرید ژل سوسک کش, خرید سم سوسک کش قوی, سمپاشی سوسک,

سفارش ژل سوسک کش

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول در ساعات اداری با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس حاصل فرمایید.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi